Dieta pudełkowa – czy może być zdrowa?

Najnowsze wpisy

Jest w ciągu roku kalendarzowego kilka takich momentów przełomowych, w których chcemy rozpocząć zdrowy tryb życia i odżywiania. Często wiąże się to ze świętami – czy to bożonarodzeniowymi czy wielkanocnymi lub też zbliżającymi się wakacjami. Zacząć jednak jest zawsze najtrudniej, a tu z pomocą może nam przyjść zdrowy catering. Dietetyczny catering to często pierwszy krok, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe. Nie ma przecież nic prostszego: za odpowiednią kwotę kupujemy zestaw dań na wszystkie dozwolone posiłki. Jedyne czego musimy dopilnować to, aby jeść tylko to co jest rzeczywiście przeznaczone w pudełku na dany dzień. Nie wolno podjadać niczego pomiędzy posiłkami. Wskazana jest oczywiście woda – właściwie bez ograniczeń. Dieta pudełkowa ma też tę zaletę, że otrzymujemy zróżnicowane i odpowiednio zbilansowane posiłki o ustalonej wartości kalorycznej. Dzięki temu jedząc tylko to co przyjeżdża jako zdrowy catering mamy pełną kontrolę nad wartością energetyczną produktów. Tym samym łatwiej nam kontrolować swoją wagę i szybciej możemy liczyć na efekty – zarówno te dotyczące samopoczucia jak i te wizualne.

zdrowy catering

Catering wegański?

Zmieniając przyzwyczajenia jedzeniowe często chcemy wypróbować nowy styl odżywiania. Wybór pada zwykle na diety białkowe, wegetariańskie lub wegańskie. Na decyzje o tych dwóch ostatnich mają wpływ również przekonania moralne (odnośnie zabijania zwierząt). Bardzo trudno jednak z dnia na dzień wykluczyć z naszego jadłospisu mięso, ryby i (w przypadku weganizmu) produkty pochodzenia zwierzęcego (głownie nabiał). Dlatego zanim zaczniesz przygodę z weganizmem warto jest zainwestować w catering wegetariański lub wegański. Kilka dni próbnych to idealna okazja na sprawdzenie jak twoje ciało zareaguje na nowe dania i czy nie będzie ci brakowało produktów zwierzęcych. Jeżeli podejmujesz decyzję o włączeniu weganizmu do swojego życia warto wziąć pod uwagę również kwestie etyczne. Weganie, którzy dokonali zmiany trybu życia w związku ze swoimi przekonaniami nie tylko nie jedzą produktów odzwierzęcych, ale również nie kupują kosmetyków testowanych na zwierzętach, nie ubierają się w ubrania pochodzenia zwierzęcego. Catering wegetariański w Warszawie dostępny jest w ofercie od FitApetit.

Dietetyk na posterunku

Warto podkreślić, że decyzję o przejściu na wegetarianizm lub weganizm poprzedzić powinna wizyta u dietetyka. Tylko w ten sposób możemy dokonać świadomej i dojrzałej przemiany. Nie każdy organizm jest gotowy, aby z dnia na dzień zmienić zupełnie tryb funkcjonowania. Często nawyki trzeba zmieniać stopniowo uwzględniając indywidualne predyspozycje. Pamiętajmy, że człowiek jest tym co je. Dlatego dbajmy o siebie i wprowadzajmy wszelkie zmiany w sposób odpowiedzialny i korzystny dla naszego organizmu. Nawet jeśli jesteśmy przekonani, że są to zmiany na lepsze.