Rurki ogrodniczki skąd fenomen?

Najnowsze wpisy

Rurki ogrodniczki zyskują coraz większą sympatię wśród kobiet. Co ciekawe, jeszcze nie tak dawno głównie były noszone przez nastolatki, jednakże moda się zmieniła i obecnie można je spotkać nawet wśród starszych kobiet. Skąd ta popularność oraz jak je nosić?

Rurki ogrodniczki pierwszy raz zdobyły sympatię dopiero w XX wieku. Głównie dlatego, że można je nosić na naprawdę wiele sposobów i łączyć je tak, aby wyglądały modnie i stylowo. Co więcej, z biegiem czasu zaczęły pojawiać się różne wariacje ogrodniczek i na rynku dostępne są w tym stylu szorty oraz sukienki.

Rurki ogrodniczki

Rurki ogrodniczki skąd się wzięły?

Rurki ogrodniczki pierwszy raz pojawiły się w XVIII wieku, lecz były zarezerwowane dla żołnierzy. Na początku nosili je amerykańscy żołnierze, lecz z biegiem czasu zaczęło się to zmieniać. Ogrodniczki koloru białego zaczęli nosić malarze, wersje z paskami pracownicy drogowi, a niebieskie były symbolem mężczyzn, którzy nosili ubranie robocze. Co więcej, z biegiem lat przedostawały się one do innych grup społecznych. Na początku lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku stały się rozpoznawalne wśród hipisów i farmerów. Co ciekawe, również zaczęli je nosić studenci.

Jakie ogrodniczki warto nosić

Bez wątpienia najbardziej klasyczną odsłoną ogrodniczek są spodnie jeansowe koloru niebieskiego. Można wręcz powiedzieć, że w pewnym stopniu stały się kultowe. Co więcej, dzięki swojej stonowanej kolorystyce uważane są za ciekawy model, który pasuje do praktycznie każdej stylizacji. W szczególności dobrze komponują się z jasnymi dodatkami np. koloru białego.

Niektóre osoby, aby urozmaicić swoją stylizację oraz nadać jej indywidualny wygląd decydują się na np. rozpięcie jednego ramienia. Co więcej, można spotkać się z osobami, które zakładają do nich białą koszulę z kołnierzykiem, która nadaje całemu strojowi formalności.

Rurki ogrodniczki - popularne

Rurki ogrodniczki, jak można je jeszcze stylizować?

Trzeba jednak przyznać, że niektóre odsłony stylizacji z ogrodniczkami są naprawdę ciekawe. Obecnie, modne jest ich łącznie z crop topami oraz eleganckimi szpilkami. Co prawda, dla dużej ilości osób takie połączenie może wydawać się dziwne, lecz inspirowane jest różnymi gwiazdami oraz celebrytami.

Ogrodniczki występują w dużej ilości wersji kolorystycznych, więc każdy powinien znaleźć odpowiedni dla siebie model. Dodatkowo, dostępne są z różnymi haftami, wzorami, a nawet modnymi przetarciami i dziurami. Warto więc postawić na chociażby jeden model i zakupić go. Szczególnie, że decydując się na klasyczną odsłonę ma się pewność, że będzie ona pasowała do większości basicowych ubrań.