Marzysz o płynnym komunikowaniu się w języku angielskim, ale wciąż napotykasz różne trudności? Bez obaw – ten problem dotyczy wielu osób próbujących nauczyć się dobrze tego języka. Spójrz jak sobie z nim poradzić.
Stopniowanie przymiotników – jak sobie z nimi radzić
Jednym z częstych problemów, z którym stykają się osoby uczące się języka angielskiego, jest stopniowanie przymiotników. Stopniowanie przymiotników może być jednak bardzo proste, jeśli tylko nauczysz się ich w praktyczny sposób. Jedną z najskuteczniejszych metod jest stosowanie aktywnego mówienia, o którym więcej możesz dowiedzieć się na stronie https://szybkanauka.pro/stopniowanie-przymiotnikow-angielskich/.
Już po 25 minutach treningu zaczniesz samodzielnie stopniować przymiotniki i wykorzystywać je w praktycznej mowie. Trening porusza tematykę stopniowania przymiotników prostych, złożonych oraz nieregularnych. Najważniejszą zaletą uczenia się przymiotników metodą aktywnego mówienia jest naturalność i intuicyjność, z jaką zaczynasz podchodzić do języka. A jest to kluczowe przy poznawaniu języka obcego.
Problemy z nauką języka angielskiego – jak uczyć się czasów?
Nauka języka angielskiego może być dziecinnie prosta, jeśli podejdziesz do niej sumiennie i z rozsądkiem. Zazwyczaj problemy z nauką języka angielskiego zaczynają się przy zetknięciu się z gramatyką i informacją o tym, że w języku angielskim używa się o wiele więcej czasów niż w języku polskim. W języku angielskim istnieje 12 czasów – 4 teraźniejsze, 4 przeszłe oraz 4 przyszłe. To może sparaliżować na początku nauki, zwłaszcza że w języku polskim operujemy 3 czasami. Na szczęście nie wszystkie stosowane są równie często i dlatego warto się skupić na tych, które z nich używane są najczęściej.
Naukę czasów najlepiej rozpocząć od poznania ich zasad oraz wyróżników. Część z nich stosowana jest wyłącznie w określonych sytuacjach, które łatwo zapamiętać. Do czasów przypisane są zazwyczaj charakterystyczne określenia, po których można w prosty sposób rozpoznać konstrukcję gramatyczną (np. since łączy się często z Present Perfect). Klucz do sukcesu tkwi jednak w regularności nauki, powtarzalności pewnych fraz i próbach mówienia.
Jak skutecznie ćwiczyć angielski?
Aby jak najszybciej rozpocząć płynną komunikację w języku angielskim, najlepiej przestawić większość swojego życia w tryb języka angielskiego. Oznacza to zmianę języka w aplikacjach na telefonie czy na komputerze tak, by stykać się nieustannie z angielskimi zwrotami. Podczas oglądania filmów zapomnij o polskim lektorze i zamiast niego ustaw angielskie napisy lub też w ogóle z nich zrezygnuj i oglądaj, wsłuchując się w angielską mowę. Przede wszystkim pamiętaj jednak o tym, jak ważna jest rozmowa w obcym języku. Nie wystarczy rozwiązywać zadania w podręczniku i wysyłać maile, bo komunikacja w języku angielskim opiera się często głównie na mówieniu. Dlatego też ćwicz mowę, powtarzaj słowa i całe konstrukcje na głos, nawet do lustra. W ten sposób wyrobisz sobie nawyk mówienia, a obce zwroty angielskie i akcent przestaną być dla Ciebie obce.