Atrakcje w Norymberdze

Najnowsze wpisy

Chcąc spędzić krótki wyjazd poza Polską, warto postawić na Norymbergę znajdującą się w Niemczech. Miejsce to w porównaniu z Rzymem, Paryżem czy Londynem jest oczywiście dużo bardziej kameralne, ale nie oznacza to, że nie brakuje w nim atrakcji, które zasługują na uwagę. Co warto zobaczyć, będąc w Norymberdze?

Muzea, które trzeba zobaczyć

To niemieckie miasto obfituje w muzea, które koniecznie trzeba odwiedzić. Ci, których konikiem jest sztuka z pewnością docenią wizytę w Germanisches Nationalmuseum. Uważane jest ono za jedno z ważniejszych muzeów na całym świecie. Gromadzi eksponaty, które zainteresują wszystkich miłośników nie tylko sztuki jako takiej, ale również historii. Podziwiać można tutaj między innymi dzieła Durera oraz Rembrandta. Do tego dochodzą liczne rzeźby, kolekcje monet, wspaniałe grafiki. Największe zainteresowanie w wielu odwiedzających wzbudzają zabawki. Prezentowane w muzeum domki dla lalek potrafią naprawdę zachwycić. Za bilet wstępu zapłacimy około dziesięć euro i na pewno nie będą to zmarnowane pieniądze.

Miłośnicy kolei powinni zawitać do Verkehrsmuseum Nürnberg. To muzeum transportu, którym uwagę zwiedzających przyciąga między innymi najstarsza lokomotywa parowa w Niemczech. Wchodząc do tego muzeum, warto zarezerwować sobie naprawdę sporo czasu.

Spacer śladem starych fortyfikacji

Będąc w Norymberdze, koniecznie trzeba wybrać się na spacer śladem starych, bo pochodzących z okresu średniowiecza, fortyfikacji. Kończy się on na zamku, którego część udostępniana jest dla zwiedzających bezpłatnie. Będąc na starym mieście, nie sposób pominąć Henkersteg i Henkerhaus. Most kata uważany jest do dzisiaj za jeden z najważniejszych symboli Norymbergii.

jaka trasę obrać będąc w Norymbergii?

Trasy podziemne

Norymberga ma do zaoferowania kilka tras podziemnych. Miłośnikom piwa z pewnością do gustu przypadnie wizyta w piwnicach piwnych, która kończy się w czynnym do dnia dzisiejszego browarze. Bilet nie jest drogi – jego zakup to wydatek około dziesięciu euro. Warto pamiętać, że atrakcja ta cieszy się ogromną popularnością. Jeśli chcemy uniknąć kolejki, warto zakupić bilety za pośrednictwem Internetu.

Miejscem wzbudzającym naprawdę duże zainteresowanie jest Historischer Kunstbunker. To historyczny bunkier, w którym w czasie wojny przechowywane były zrabowane przez nazistów dzieła sztuki. Chcąc odwiedzić to miejsce, warto przyjść jeszcze przed otwarciem. Liczba turystów jest bowiem dość mocno limitowana.

O czym jeszcze pamiętać?

Norymberga to również wiele kościołów, które również warto zobaczyć. Jednym z tych, do którego wejść można za darmo jest Lorenzkirche. Ci, którzy mogą w Norymberdze pojawić się zimą, koniecznie powinni zawitać na jarmark świąteczny. Atmosfera, jaka na nim panuje jest naprawdę wyjątkowa. Koniecznie trzeba skosztować grzanego wina, które sprawi, że nawet w bardzo mroźny dzień będzie nam naprawdę ciepło.

Norymberga jest jednym z ciekawszych niemieckich miast. Wymienione atrakcje w Norymberdze to oczywiście jedynie niewielki wycinek tego, co w mieście można znaleźć. Śmiało można powiedzieć, że w wypad do Norymbergi na pewno będzie udany.