Topowe dziesięć agencji SEO w Polsce według rankingu opinii Rating Captain

Najnowsze wpisy

14 września 2021 roku został utworzony ranking top 10 agencji SEO w Polsce. Wszystko rozpoczęło się od tego, że eksperci Rating Captain wpisali w oknie wyszukiwania Map Google frazę kluczową “agencje SEO”. Specjaliści platformy zajmującej się budowaniem wizerunku firm mieli wtedy ustawioną lokalizację wyszukiwania na całą Polskę. Po wybraniu 10 agencji SEO, które mają największą liczbę opinii, a także najwyższą średnią ocen przeprowadzono audyty wyróżnionym firmom.

Czym jest Rating Captain?

Rating Captain to przedsiębiorstwo i aplikacja zarazem. Firma została założona w roku 2019 we Wrocławiu. Wrocławskie przedsiębiorstwo rewolucjonizuje rynek zarządzania opiniami online. W tym celu specjaliści z Rating Captain wykorzystują sztuczną inteligencję, a także technologię analizy big data.

Firma z Wrocławia jest dedykowana wsparciu działalności z branży e-commerce. Eksperci, którzy stworzyli aplikację Rating Captain, pomagają firmom budować pozytywny wizerunek, a także dbają o wizerunek produktów i usług. W wyniku tego typu działań właściciele przedsiębiorstw, którzy zaufali Rating Captain zwiększają poziom swojej sprzedaży, a także podnosi się poziom satysfakcji klientów. Jak to możliwe?

Aplikacja, która powstała z inicjatywy Mateusza Piwnickiego i Karola Bocheńskiego pomaga przewidywać zachowanie klientów. Dzięki temu, że mierzy ona reakcje na oferowane produkty i usługi jest bardzo pożytecznym narzędziem dla każdego przedsiębiorcy, który chce ulepszyć wizerunek swojej firmy.

Twórcy Rating Captain, którzy są odpowiedzialni za stworzenie rankingu opinii, do którego odnosi się ten artykuł, stosują autorskie algorytmy uczenia maszynowego. Dogłębna analiza, która została w wypadku tego rankingu przeprowadzona za pomocą narzędzia Reviews Audit, daje możliwość błyskawicznego wykrycia elementów, które wymagają poprawy.

Co ciekawe, firma Rating Captain i jej aplikacja cieszą się tak sporym uznaniem, że jej eksperci otrzymali dostęp do zaplecza naukowego. Dokładniej chodzi o prace badawczo-rozwojowe na danych zbieranych w ramach aplikacji. Wspomniane badania prowadzone są wspólnie z ekspertami Uniwersytetu SWPS.

Rating Captain to zdecydowanie produkt, który aspiruje do sukcesu międzynarodowego.

Dlaczego Reviews Audit to doskonałe narzędzie do klasyfikacji agencji SEO?

Reviews Audit jako narzędzie do przeprowadzania analizy i oceny zarządzania opiniami jest niezawodne. Przede wszystkim dzięki temu, że wspomniane narzędzie “prześwietla” firmowe wizytówki, a następnie określa współczynnik wielu ważnych dla wizerunku parametrów, możliwa stała się obiektywna klasyfikacja agencji SEO. Reviews Audit bierze pod uwagę parametry, takie jak między innymi:

 • widoczność,
 • analiza zaufania,
 • jakość recenzji,
 • opinie klientów,
 • ton ekspresji,
 • świeże recenzje,
 • ocena,
 • liczba wszystkich recenzji,
 • odpowiedzi,
 • czas odpowiedzi,
 • średnia ilość tekstu,
 • liczba recenzji bez tekstu,

i wiele więcej. Gdyby w rankingu opinii stworzonym przez Rating Captain decydujące było zdanie specjalistów, a nie niezależnej aplikacji, można byłoby zarzucić brak obiektywnego i naukowego podejścia do klasyfikacji. Reviews Audit to narzędzie wręcz stworzone do oceny tego typu firm. Któż, bowiem, jak nie agencje marketingowe ma dobrze zarządzać opiniami. Szewc nie może przecież chodzić bez butów!

Jakie są wyniki klasyfikacji agencji SEO?

Wyróżnione w rankingu opinii zostały agencje, takie jak:

 1. SEOSEM24 (klasa A na tablicy zaufania)
 2. Widoczni Poznań (klasa A)
 3. Delante Kraków (klasa B)
 4. Grupa TENSE Poznań (klasa B)
 5. Semcore Poznań (klasa B)
 6. Sempire Poznań (klasa B)
 7. Artefakt Wrocław (klasa B)
 8. EACTIVE Wrocław (klasa B)
 9. Internetica Warszawa (klasa B)
 10. SEOGroup Gdynia (klasa B).

Wszystkim wyróżnionym w klasyfikacji Rating Captain agencjom SEO serdecznie gratulujemy.

Jeżeli chodzi o klasę na tablicy zaufania, jest ona uzależniona od liczby opinii, a także średniej ocen.

Agencja SEOSEM24, która znalazła się na pierwszym miejscu w klasyfikacji, wyróżnia się w dużej mierze tym, że dba o stały przypływ opinii. Fakt, że agencja SEOSEM24 zareagowała na aż 95% recenzji, oznacza, że jest ona firmą, która dba o relacje ze swoimi klientami.

Jeżeli chodzi o parametry, jakie charakteryzują tę agencję SEO są to: średnia ocena: 4.97, liczba opinii: 393, nowe opinie w ostatnim kwartale: 156, średnia długość opinii: 137 znaków, a także odsetek opinii bez tekstu: 8%

Logo SEOSEM24.

Druga w rankingu opinii jest agencja Widoczni Poznań. W przypadku tej agencji na uwagę zasługuje stały napływ opinii, a także średnia ocen. Widoczni Poznań mogą pochwalić się następującymi wynikami audytu:

średnia ocena: 4.92, liczba opinii: 386, nowe opinie w ostatnim kwartale: 23, średnia długość opinii: 177 znaków, a także odsetek opinii bez tekstu: 8%.

Logo Widoczni.

Trzecią wyróżnioną w klasyfikacji agencji SEO firmą jest Delante Kraków. Wyróżniona agencja przynależy do klasy B na tablicy zaufania, co także jest dobrym wynikiem. Z całą pewnością można docenić Delante Kraków za zaangażowanie w komunikację z klientami. Średni czas reakcji na opublikowane opinie to zaledwie jeden dzień.

Parametry firmowej wizytówki Delante Kraków są następujące:

średnia ocena: 4.83, liczba opinii: 193, nowe opinie w ostatnim kwartale: 18, średnia długość opinii: 206 znaków, a także odsetek opinii bez tekstu: 26%.

Delante logo.

Czwarta w rankingu opinii jest agencja Grupa TENSE Poznań. Przynależy ona również do klasy B na tablicy zaufania.

Agencja charakteryzuje się rezultatami audytu, takimi jak:

średnia ocena: 4.33, liczba opinii: 330, nowe opinie w ostatnim kwartale: 15, średnia długość opinii: 275 znaków, a także odsetek opinii bez tekstu: 23%.

Grupa Tense logo.

Piąta w rankingu agencji SEO jest Semcore Poznań. Wspomniana agencja także została zaliczona do klasy B. Charakteryzuje się ona średnią ocen: 4.82, liczbą opinii: 162, 6 nowymi opiniami w ostatnim kwartale, średnią długością opinii: 256 znaków, a także odsetkiem opinii bez tekstu: 12%.

Semcore Poznań logo.

Na szóstej pozycji w rankingu znajduje się agencja Sempire Poznań. Wyniki z Reviews Audit są następujące:średnia ocena: 4.8, liczba opinii: 96, nowe opinie w ostatnim kwartale: 9, średnia długość opinii: 175 znaków, odsetek opinii bez tekstu: 10%. Agencja Sempire Poznań także znajduje się w klasie B na tablicy zaufania.

Sempire Poznań logo.

Siódma w klasyfikacji rankingu opinii jest agencja Artefakt Wrocław. Artefakt także jest w klasie B na tablicy zaufania. Wrocławska firma odznacza się parametrami firmowej wizytówki, takimi jak: średnia ocena: 4.4, liczba opinii: 173, nowe opinie w ostatnim kwartale: 12, średnia długość opinii: 191 znaków, a także odsetek opinii bez tekstu: 21%. Artefakt Wrocław także ma klasę B na tablicy zaufania.

Artefakt logo.

Na ósmym miejscu znajduje się agencja EACTIVE Wrocław. Poza przynależnością do klasy B na tablicy zaufania może ona pochwalić się następującymi wynikami przeprowadzonego audytu: średnia ocena: 4.48, liczba opinii: 80, nowe opinie w ostatnim kwartale: 3, średnia długość opinii: 229 znaków, a także odsetek opinii bez tekstu: 22%.  

Eactive logo.

Na dziewiątej lokacie w klasyfikacji Rating Captain znajduje się Internetica Warszawa. Internetica Warszawa otrzymała klasę B na tablicy zaufania, a wyniki audytu przeprowadzonego w Reviews Audit są następujące: średnia ocena: 4.35, liczba opinii: 106, nowe opinie w ostatnim kwartale: 4, średnia długość opinii: 226 znaków ze spacjami, a odsetek opinii bez tekstu to 23%.

Internetica logo.

Dziewiąta pozycja należy do agencji SEOGroup Gdynia. Ona także otrzymała klasę B na tablicy zaufania, a poza tym odznacza się następującymi wynikami: średnia ocena: 4.99, liczba opinii: 72, nowe opinie w ostatnim kwartale: 1, średnia długość opinii: 189 znaków i odsetek opinii bez tekstu: 8%.

SEOgroup logo.

Jakie są mocne i słabe strony firmowych wizytówek?

Eksperci z Rating Captain tworząc klasyfikację agencji SEO, wzięli pod uwagę zarówno mocne, jak i słabe strony zarządzania opiniami przez agencje SEO. Jakość i liczba opublikowanych na firmowych profilach recenzji to niejedyne cechy, które mają wpływ na obecność i pozycję w rankingu TOP10. Bardzo ważny jest bowiem także sposób reagowania na pojawiające się wpisy klientów. Sposób reagowania to między innymi:

 • czas odpowiedzi,
 • ton ekspresji,
 • długość odpowiedzi,
 • unikalność odpowiedzi

i inne cechy.

Długi czas odpowiedzi, niechlujna forma językowa, zdawkowe odpowiedzi na opinie bądź też treści zduplikowane, czyli skopiowane spod innych wpisów są oceniane negatywnie. Na szczęście wszystkie wyróżnione 10 agencji SEO odznacza się bardzo wysokim poziomem zarządzania opiniami. Ewentualne sugestie, co można robić lepiej, także znajdują się w treści audytów przeprowadzonych w Reviews Audit.

Jakie korzyści daje obecność w rankingu wyróżnionym agencjom SEO?

Jedną z korzyści obecności w rankingu opinii jest fakt, że agencje otrzymały sugestie, co jeszcze mogą zrobić, aby polepszyć swój wizerunek. To jednak tylko jeden z wielu plusów wyróżnienia. Warto wspomnieć o tym, że wszystkie agencje SEO, które znalazły się w prestiżowym rankingu stworzonym przez Rating Captain dostały darmową reklamę. Przynależenie do topowej dziesiątki agencji SEO w Polsce nie mogło przecież wziąć się z powietrza i wiedzą o tym osoby, które przeszukują internet w celu odnalezienia właściwego usługodawcy.

Wyróżnienie w klasyfikacji Rating Captain jest także powodem do sporej satysfakcji dla wszystkich pracowników firm, które znalazły się w rankingu. Pracownicy wyróżnionych agencji SEO mogą bowiem pochwalić się tym faktem w swoim CV/portfolio.

Podsumowując, specjaliści z Rating Captain stworzyli ranking opinii, w którym wzięli pod uwagę firmy mające największą liczbę opinii i najwyższą średnią ocen w Mapach Google. W dalszej kolejności w wyniku przeprowadzonych za pomocą narzędzia Reviews Audit audytów eksperci określili kolejność wyróżnionych agencji SEO w rankingu. Dzięki stworzonemu rankingowi osoby zainteresowane skorzystaniem z usług marketingu internetowego wiedzą, gdzie się zgłosić, aby mieć pewność wysokiej skuteczności działań.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy obecności w rankingu wszystkim wyróżnionym przez Rating Captain agencjom SEO.