Pierścionki z brylantem czy z innym kamieniem – co wybrać na zaręczyny?

Najnowsze wpisy

Zaręczyny są najczęstszą okazją, kiedy kupujemy pierścionki z brylantem. Czy to jest jedyny wybór, jakiego możemy dokonać? Czy na zaręczyny można zakupić także pierścionek z innym kamieniem?

Tradycja zaręczyn

Czy wiecie, że tradycja wręczania pierścionka zaręczynowego z drogocennymi kamieniami jest dość młoda? Choć na kartach historii możemy przeczytać o tym, że już starożytni wręczali swoim wybrankom pierścienie z metalu, to obecna forma zaręczyn jest promowana od lat trzydziestych dwudziestego wieku. Wcześniej pierścionki z brylantami były wręczane tylko w najbardziej zamożnej części społeczeństwa.

Warto tutaj dodać, że same zaręczyny są tradycją stosunkowo nową. Swego czasu młodzi ludzie, którzy decydowali się wieść wspólne życie, nie brali nawet ślubu. W dawnych czasach moment wspólnego zamieszkania był uznawany za ślub. Miało to związek nie z ogromnym postępem, a z brakiem możliwości formalizowania związków oraz z ogólnie panującą biedą.

W dzisiejszych czasach ślub jest ogromnym wydarzeniem dla młodych ludzi, którzy często przygotowują się do niego miesiącami. Wynajem sali weselnej, zakup sukni ślubnej i obrączek to poważne decyzje. A rynek ślubny kwitnie i niekiedy na wymarzone atrybuty ślubne trzeba poczekać nawet kilka miesięcy. Niektórzy młodzi ludzie decydują się także na skromne uroczystości, aby w gronie najbliższych celebrować ten wyjątkowy moment zawarcia małżeństwa.

Pierścionki z brylantem pasują każdemu

Jeżeli chcesz kupić pierścionek zaręczynowy, to pierścionki z brylantem są najbezpieczniejszym wyborem. Diamenty pasują do każdej kobiety. Za sprawą swojego neutralnego koloru i niezwykłego blasku dobrze będzie w nich wyglądać brunetka, blondynka, a także kobieta o rudych włosach. Jeżeli Twoja partnerka lubi eksperymentować z wyglądem, brylant będzie dla niej najlepszym wyborem.

Historię wręczania brylantów na zaręczyny zapoczątkowano w 1441 roku. Wtedy to arcyksiążę Maksymilian wręczył pierścionek z tym klejnotem swojej wybrance. I choć do spopularyzowania tej tradycji minęło kilkaset lat, brylanty obecnie są jednymi z najchętniej kupowanych kamieni. Jednak w obecnych czasach kobiety coraz chętniej sięgają po inne kamienie szlachetne, np. szafiry, tanzanity, rubiny, szmaragdy.

Coraz częściej w ofercie sklepów jubilerskich możemy znaleźć piękne pierścionki z kolorowymi kamieniami naturalnymi, które z pewnością będą pięknie zdobić palec przyszłej narzeczonej. Pierścionki z kamieni szlachetnych bardzo często występują w otoczeniu tradycyjnych brylantów, tworząc unikatowe kompozycje. Dzięki różnorodności pierścionków zaręczynowych każda kobieta może być posiadaczką unikatowej pamiątki z zaręczyn, która swoim pięknem będzie przypominała o tym wyjątkowym czasie przed ślubem.

Wybór pierścionka zaręczynowego to poważna decyzja, do której powinniśmy się solidnie przygotować. Kamień, który się w nim znajdzie może zależeć od temperamentu wybranki, jej upodobań oraz wspólnych wspomnień, które będą nawiązywać do wybranego pierścionka. Ważne jest, aby po latach pierścionek zaręczynowy był dla Was miłym wspomnieniem wspólnie przeżytych chwil.