Własne zdjęcia na ścianach

Najnowsze wpisy

Dekoracje ścienne to dzisiaj niezbędnik każdego domu czy mieszkania. Ludzie często decydują się na ozdobienie ścian obrazami czy rycinami zawierającymi hasła motywacyjne czy mówiące o rodzinie. Najciekawszym według nas rozwiązaniem są domowe ścienne albumy zdjęciowe. Dekoracja stworzona z fotografii może być nie tylko pamiątką, okazją do wspominania, ale również atrakcyjną ozdobą naszego lokum.

Co powinniśmy wziąć pod uwagę?

Musimy pamiętać, że najważniejszym aspektem takiej dekoracji ściennej będzie jej rozmieszczenie na powierzchni ściany oraz odpowiedni dobór kolorystyki i wielkości. Musi ona pasować do wnętrza i stylu, w jakim zostało urządzone. Najczęściej galerie ścienne wykorzystywane są w salonach oraz pokojach sypialnianych. To tam najczęściej spędzamy czas z bliskimi, a zdjęcia niejednokrotnie są bodźcem do podtrzymania rozmowy czy powspominania starych czasów. 

Fotografie nie muszą być powieszone symetrycznie, bardzo dobrze wygląda rozproszenie fotografii z jednoczesnym pomieszaniem wielkości. W bardziej klasycznych pomieszczeniach sprawdzą się ramy jednolite kolorystycznie lub antyramy, czyli po prostu szyby, za którymi umieszczamy zdjęcie. Coraz większą popularnością cieszy się nowość, jaką są obrazy i fotografie drukowane na płótnie. Zamówić je można na stronie https://www.galeriadruku.com.pl/ – wystarczy przesłać do kreatora online zdjęcie, wybrać format i… poczekać na gotowy obraz z własnej fotografii. Wygląda on bardzo efektownie i sprawdza się także jako nietuzinkowy prezent. W sam raz nadaje się jako uzupełnienie ściany ze zdjęciami.

W jakiej stylistyce wybierać fotografie? 

Kolejnym aspektem, który musimy wziąć pod uwagę przy wyborze fotograficznych dekoracji ściennych, są kolory, na jakie pomalowano ściany oraz kolorystyka i styl mebli. To do nich będziemy dopasowywać również stylistykę oraz rodzaj tworzywa, z którego wykonano ramki, jeżeli się na nie zdecydujemy. 

Inspirujące jest to, że galerię ścienną ze zdjęć możemy wykonać sami. Wystarczy do tego domowa drukarka drukująca w kolorze oraz śliski papier zdjęciowy. Jest to również świetna forma spędzania czasu z rodziną, wówczas wybierając odpowiednie fotografie, możemy wspólnie spędzić czas, porozmawiać i powspominać. Dla lepszego efektu zalecamy jednak skorzystać z pomocy profesjonalnej drukarni.

Zdjęcia dekorujące nasze mieszkanie, nie muszą koniecznie przedstawiać ważnych wydarzeń w życiu rodziny czy samych jej członków. Równie dobrze możemy zawiesić na ścianie zdjęcia roślin, krajobrazów czy popularne kolaże. Ważne jest, aby zdjęcia dopełniały przestrzeń i dobrze się z nią komponowały.

Obrazy na płótnie.

Fotografie nie muszą również stanowić autonomicznej ozdoby ściennej. Bardzo dobrze prezentują się przeplatane grafikami czy obrazami w podobnym stylu. Najważniejsze jest to, aby koncepcja doboru fotografii oraz innych dzieł sztuki była spójna i tworzyła jednolitą, pasującą do siebie całość. Potrzebujecie jeszcze inspiracji, aby wykreować własną galerię sztuki? Odwiedźcie stronę https://www.galeriadruku.com.pl/foto-blog/sciana-ze-zdjeciami/ i dowiedzcie się między innymi, jak zaaranżować zdjęcia w różnych pomieszczeniach.

Sentymentalna podróż 

Jeżeli nie mamy pomysłu na to, jakie obrazy chcielibyśmy mieć w swoim mieszkaniu, fotografie będą świetną alternatywą dla nich. Są uniwersalne i ponadczasowe, stanowią również coś więcej niż tylko ścienną dekorację. Obrazy na płótnie ze zdjęć to rozwiązanie dla tych, którzy lubią zaskakiwać i cenią sobie najwyższą jakość – fotoobraz z pewnością spełni ich oczekiwania. 

Świetnie prezentują się zdjęcia z pozowanych sesji rodzinnych na różne okazje. Są to zdjęcia wykonane najczęściej przez profesjonalnego fotografa, w specjalistycznie przygotowanej scenerii, odpowiednim stroju. Nie zapominajmy jednak, że najlepsze zdjęcia wychodzą spontanicznie, szczególnie w sytuacjach, kiedy nie zdajemy sobie nawet sprawy, że jesteśmy fotografowani.

Kategorie Dom