Karykatura ze zdjęcia na prezent

Najnowsze wpisy

Do znanego serwisu Karykatury.com zwraca się wiele osób, które są zainteresowane zamówieniem karykatury na prezent. Podpowiadamy jak się przygotować, aby współpraca z profesjonalnym karykaturzystą przebiegła jak najlepiej. Aby zamówiona karykatura wyszła może nawet lepiej, niż początkowo sądziłaś / sądziłeś.

Jaka karykatura na prezent?

Ponieważ ma to być karykatura na prezent, powinna sprawić radość osobie, która ją otrzyma. Dlatego tak ważny jest wybór autora. Niektórzy mocno zbrzydzają rysowane osoby: duże uszy, wielki nos, zębiska. Takie karykatury niewielu osobom się podobają, a już na pewno kobietom bardzo wrażliwym na punkcie swojej urody. Takie właśnie karykatury, a raczej wesołe portrety powstają w artystycznej pracowni Karykatury.com.

Najczęściej zamawiany format dla jednej lub dwóch osób na planszy, to 30×40 cm, w technice: czarno-biała grafika. Są możliwe realizacje ekspresowe. Gotowe plansze wysyłane są firmą kurierską do wolne miejsce Polski.

Jakie zdjęcia do karykatury?

Przede wszystkim jak najbardziej aktualne zdjęcia twarzy (na pewno więcej niż jedno), do tego duże i wyraźne. Pozytywny wyraz twarzy, bo rzadko kto lubi oglądać karykaturę zrobioną ze zdjęcia smutnej twarzy. Raczej bez kompletu zębów, bo to też nie wygląda dobrze na karykaturze. I ważne: codzienny wygląd (makijaż, fryzura). W okularach lub bez – to też należy wziąć pod uwagę, wybierając zdjęcia do karykatury.

Jakie zdjęcia na pewno nie będą dobre?

Nie wysyłaj zdjęcia z Sylwestra, pisząc: „Teraz jest blondynką nie brunetką, nie ma włosów krótkich tylko długie i nie kręcone lecz proste. I generalnie ona nigdy się nie maluje, jak na tym zdjęciu”.

Zapomnij o wszystkich zdjęciach z wakacji, gdzie osoba która ma zostać narysowana, ma na nosie wielkie okulary przeciwsłoneczne. Chyba, że zależy ci, aby w takich właśnie okularach osoba została uwieczniona na karykaturze.

Pomysł na karykaturę

Niektórzy chcą po prostu mieć wesoły, sympatyczny portret czyjejś twarzy. Ale czy nie lepiej, żeby obrazek przedstawiał coś więcej? Powiedział coś o osobie (hobby, zawód) i okoliczności która jest pretekstem do zamówienia karykatury?

O tym warto chwilę pomyśleć, zanim zwrócisz się do karykaturzysty. Tylko nie pisz: „Ona jest bardzo sympatyczna i miła” i innych górnolotnych określeń, których karykaturzysta na pewno nie jest w stanie narysować. On potrzebuje konkretów, które można narysować i które będą kanwą wymyślenia oryginalnego, dowcipnego pomysłu karykatury.  Ten pomysł najlepiej wymyślić wspólnie z artystą, wtedy nie będzie niemiłych niespodzianek, gdy odbierzesz gotowe dzieło.

Najważniejsze rzeczy już wiesz? Teraz wystarczy wysłać e-maila do Karykatury.com.