W jaki sposób przydaje się angielski biznesowy?

Najnowsze wpisy

Angielski biznesowy dla firm już od dłuższego czasu nie jest luksusem przysługującym pracownikom wielkich, międzynarodowych korporacji. Pracowników dużych firm nie trzeba przekonywać do tego, że nauka angielskiego jest ważna. Nie każdy jednak wierzy w swoje możliwości i ma wystarczająco dużo samodyscypliny, aby znaleźć czas na naukę. W takich sytuacjach odpowiednie działania powinni wykonać szefowie i właściciele firmy – inwestycja w rozwój zatrudnionych to również ogromne korzyści dla firmy.

Międzynarodowe kontakty po angielsku

Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym i umiejętność rozmawiania o codziennych tematach nie jest już wystarczającą zdolnością w wielkim świecie. Obecnie, aby być naprawdę znaczącym „graczem” na rynku pracy, wydarzeniach branżowych i kontaktach z międzynarodowymi partnerami, przyda się również angielski dla firm (https://www.britishschool.pl/lomianki/kursy-dla-firm) . Z perspektywy właściciela firmy istotne jest, aby pracownicy byli na podobnym poziomie znajomości biznesowego języka angielskiego. Jest to szczególnie ważne dla międzynarodowych firm, które stale mają kontakt z zagranicznymi kontrahentami i partnerami. Najszybszym rozwiązaniem na to, aby każdy z pracowników był wystarczająco produktywny, jest organizacja kursów angielski dla firm oraz szkoleń z zakresu biznesowego języka angielskiego. Dzięki temu, przedsiębiorcy mogą mieć pewność, że nawet ci pracownicy, którzy nie poświęcają swojego czasu na naukę języka, będą zdolni do przeprowadzenia rozmowy o firmie i wydarzeniami w branży.

Wspólny język = zgrany zespół

Jeszcze kilkanaście lat temu znalezienie obcokrajowców w biurach polskich firm było rzadkością. Obecnie sytuacja przedstawia się całkowicie inaczej. Biura wielu firm są miejscem pracy dla Polaków oraz licznych gości z zagranicy. Oczywiście, osoby mieszkające na stałe w naszym kraju powinny uczyć się języka polskiego, jednak niemal zawsze współpraca w biurze będzie łatwiejsza, jeżeli to polscy pracownicy będą komunikować się z obcokrajowcami po angielsku. Czego się nie robi dla dobra firmy, prawda? Angielski (https://www.britishschool.pl/lomianki) ułatwia też nawiązywanie kontaktów z inwestorami oraz klientami z zagranicy, którzy nawiązują kontakty z firmą.

Techniki negocjacyjne i wystąpienia po angielsku

Praca w korporacji to nie tylko praca nad swoimi projektami i uczęszczanie na zebrania zespołu, ale również konieczność samodzielnego wykazywania inicjatywy i zabierania głosu. Istotną częścią pracy w międzynarodowej firmie jest przygotowywanie wystąpień i prowadzenie negocjacji, zarówno wewnątrz zespołu, jak i z potencjalnymi klientami. Przygotowywanie wystąpień jest dla wielu problematyczne nawet w języku polskim, a co dopiero, jeżeli zadanie polega na umiejętnym przedstawieniu sytuacji po angielsku. Na szczęście każdy może się tego nauczyć. W tym celu warto skorzystać z kursów języka angielskiego dla firm. Na zajęciach skupiamy się jedynie na poznawaniu przydatnych słów i ćwiczeniu umiejętności przypominających naturalne sytuacji występujące w korporacyjnym świecie.