Wykończenia i adaptacja wnętrz – od czego zacząć?

Najnowsze wpisy

Planowanie adaptacji wnętrz oraz ich wykończenia jest wymagających zajęciem, które pochłania zazwyczaj wiele czasu, nerwów i oczywiście pieniędzy. Większość osób, które zostały właśnie właścicielami nowych mieszkań często nie ma czasu na samodzielne działania w tym kierunku i decyduje się na skorzystanie z usług specjalistów.

Jak wybrać odpowiedniego fachowca do aranżacji wnętrza?

Ludzie zapracowani, którzy często w biurach spędzają nawet kilkanaście godzin dziennie nie mają zazwyczaj możliwości przeprowadzenia samodzielne urządzenia mieszkania, nie wspominając już o adaptacji takiego wnętrza do nowego przeznaczenia. To właśnie oni najczęściej decydują się wybrać firmę wykończeniową, która zastąpi ich we wszystkich czynnościach i przygotuje wnętrze od A do Z tak, by można było w nim zamieszkać bez otaczania się kurzem, pyłami i własną pracą przy remoncie. Wybór odpowiedniej firmy do takich zadań nigdy nie jest łatwy. Aby nie popełnić błędu i wybrać fachowców, którzy rzeczywiście znają się na rzeczy i cenią sobie czas pracy własny i klienta, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Po pierwsze warto sprawdzić historię firmy i jej doświadczenie na polu wykańczania i remontowania budynków. Można to zrobić np. przeglądając portfolio na stronie internetowej np. https://www.wykonczeniewnetrza.com.pl, w którym znajdziemy zdjęcia z dotychczasowych realizacji wnętrzarskich wykonanych przez firmę. Warto też zajrzeć do informacji o przedsiębiorstwie i upewnić się czy działa na rynku przynajmniej kilka lat, bo jest to dobry wyznacznik tego, czy firma jest w stanie utrzymać się w tak konkurencyjnej branży. Jeśli działa 5,10 czy nawet 15 lat to jest to zdecydowany znak „za” zdecydowaniem się na świadczone przez nią usługi.

adaptacja wnętrz

Początek współpracy z firmą wykończeniową

Sam start współpracy z wybraną firmą wykończeniową powinien bazować na umowie podpisanej między obiema stronami oraz na szczegółowym kosztorysie prac remontowych. Firma powinna dostarczyć klientowi sprecyzowany cennik i zakres prac, które ów cennik obejmuje. Większość firm znanych na rynku np. https://www.wykonczeniewnetrza.com.pl/cennik nigdy nie podaje na swojej stronie bezwzględnych cenników, bo nigdy nie są inne identyczne i zależą od wielkości mieszkania, jego stanu, preferencji klienta itd. Ale po oględzinach mieszkania taki kosztorys powinien otrzymać każdy klient. Taki początek współpracy gwarantuje zadowolenie obu stron i jest dla nich zapewnieniem, że ze strony firmy wszystkie pracy zostały wymienione i skategoryzowane oraz wycenione, a ze strony klienta, że nie ma on żadnych uwag co do cennika i zgadza się na przyjęte rozwiązania. Dodatkowo warto przed rozpoczęciem prac poprosić firmę wykończeniową o udostępnienie szczegółowej wizualizacji trójwymiarowej gotowego wnętrza, tak, by mieć pełną świadomość tego, jak będzie ono wyglądało i móc oczekiwać poprawek w razie nie wywiązania się firmy z umowy tak, jak była ona przedstawiona na wizualizacji. Na koniec dopytajmy jeszcze o czas gwarancji na wykonywane prace.

Kategorie Dom