Ekologiczne auta

Najnowsze wpisy

Coraz bardziej troszczymy się o środowisko naturalne, a producenci samochodów dostrzegają również korzyści z bycia bardziej przyjaznymi dla środowiska. Każdy z nas może w znacznym stopniu wpływać na ograniczanie emisji substancji zanieczyszczających środowisko naturalne poprzez korzystanie z samochodów ekologicznych, które nie emitują szkodliwych substancji.

Co to znaczy samochód ekologiczny?

Samochód ekologiczny to taki, dzięki któremu oszczędzamy paliwo i przyczyniamy się do niższej emisji dwutlenku węgla. Oto kilka sposobów, w jaki można realizować ideę samochodu ekologicznego.

Samochody elektryczne

Pojazdy elektryczne (EV) opierają się wyłącznie na silniku elektrycznym i akumulatorze. Stają się coraz powszechniejsze – oczekuje się, że do 2030 r. pojazdy elektryczne będą stanowić prawie jedną czwartą całej sprzedaży nowych samochodów.

Samochody elektryczne nie emitują spalin, a problem hałasu właściwie nie istnieje. Brak silnika spalinowego to większa moc w stosunku do masy, co zapewnia lepsze przyspieszenie niż w przypadku samochodów spalinowych.

Samochody hybrydowe

Hybrydy (HEV) stanowią obecnie większość rynku samochodów ekologicznych. Wykorzystują zarówno elektryczny układ napędowy jak i silnik spalinowy. Zwykle są też wyposażone w technologię oszczędzania i magazynowania energii, aby zmaksymalizować zużycie paliwa bez poświęcania wydajności.

Spośród samochodów ekologicznych warto zwrócić uwagę coraz szerszą ofertę marki Hyundai, która staje się liderem tego rynku: https://nawrot.hyundai.pl/modele/:

Hyundai IONIQ – elektryzujący design, komfort i wygoda.

Hyundai IONIQ Hybrid – maksymalna wydajność i świetne osiągi w odświeżonej stylistyce i wsparte nowoczesnym wspomaganiem kierownicy.

Hyundai IONIQ Electric – świetny zasięg (311 km) na jednym ładowaniu dzięki nowoczesnemu akumulatorowi zamknięte w eleganckiej, aerodynamicznej sylwetce.

Hyundai IONIQ Plug-In – wygodne połączenie napędu elektrycznego z silnikiem benzynowym; spokój i bezpieczeństwo (nowoczesne wspomaganie kierownicy).

Hyundai Kona Hybrid – odświeżona i wzbogacona o inteligentne technologie, a do tego oszczędna.

Hyundai Kona Electric – pierwszy elektryczny, subkompaktowy SUV na europejskim rynku łączy robiący wrażenie zasięg silnika elektrycznego, przestronność i nowoczesną stylistykę.

Hyundai nowa Kona Electric – ulepszona konstrukcja wspomagana jeszcze lepszym zasięgiem napędu elektrycznego (484 km).

Hyundai Tucson Hybrid – lider w dziedzinie progresywnej stylistyki z najlepszym hybrydowym układem napędowym w segmencie – nie bez przyczyny zdobył I miejsce w plebiscycie Auto Świat Moto Awards 2020 w kategorii “Crossovery i kompaktowe SUV-y”; niskie zużycie paliwa i najlepsze w klasie opcje bezpieczeństwa.

Hyundai Tucson Plug-in Hybrid – inteligentne połączenie dwóch rodzajów napędu, z których korzystasz, kiedy Ci wygodnie (bardzo niskie zużycie paliwa), czołówka stylistyczna SUV-ów.

Hyundai Santa Fe Hybrid – zaprojektowany od podstaw, flagowy SUV w Europie, więcej przestrzeni i najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Hyundai Santa Fe Plug-in Hybrid – dynamiczny napęd (inteligentne połączenie dwóch rodzajów napędu, maksymalizacja oszczędności spalania).

Hyundai Nexo – wodorowe ogniwa paliwowe, imponujący zasięg i nietuzinkowa stylistyka.