Wysokość stanu spodni — jak ją dobrać do sylwetki?

Najnowsze wpisy

Odpowiednia wysokość stanu spodni uatrakcyjnia wygląd naszego ciała. Stan spodni to odcinek między kroczem a pasem spodni. Na rynku królują trzy stany: obniżony, normalny i wysoki. Każda kobieta preferuje inny, ponieważ każda w innym modelu czuje się wygodnie. Nie bez znaczenia jest tutaj także sylwetka. Kanony mody wypracowały zasady, które określają dopasowanie stanu do sylwetki. Kierując się zasadami wspomnianego kanonu, ciała zyskują na atrakcyjności, a spodnie stają się czymś więcej niż tylko odzieżom. W każdym przypadku najlepiej dobrane spodnie to najlepsze samopoczucie.

Wysokość stanu spodni - jak wybrać

Rodzaj sylwetki, a odpowiadająca mu wysokość stanu spodni

Niewysoki wzrost

Kobiety niskie, które mają krótkie kończyny dolne, powinny nosić spodnie o regularnym stanie. Niski stan brutalnie skróci nogi, natomiast stan wysoki nadmiernie wydłuży talię i zaburzy proporcje.

Prosta talia

Kobiety, które pozbawione są wcięcia w pasie, nie mają ani sylwetki gruszki, ani klepsydry, ani jabłka (z wystającym brzuchem) mają to szczęście, że rozmiar nie ma znaczenia, bo w każdym rodzaju spodni będą wyglądały dobrze. Każda wysokość stanu spodni będzie dla nich odpowiednia. Panie z prostą talią mogą sobie pozwolić na spodnie z niskim stanem, czyli tak zwane biodrówki. Służyć im będzie regularny model oraz wyższy stan.

Sylwetka grusza

Panie, które mogą pochwalić się wydatnymi biodrami i szczupłą talią powinny postawić na wysoki stan spodni. Najwyższa wysokość stanu spodni wydłuża nogi, wyszczupla brzuch i ukrywa jego niedoskonałości. Temu rodzajowi spodni przyjrzymy się bliżej w dalszej części artykułu.

Spodnie z wysokim stanem to model, który podbiły świat

Spodnie z wysokim stanem to często poruszany temat wśród kobiet. Niektóre kobiety uważają, że nie ma bardziej ponadczasowego elementu w damskiej garderobie, niż właśnie taki model spodni. Warto wiedzieć, że największą popularnością cieszą się jeansy, które można stylizować na bardzo wiele różnych sposobów.

Wiele kobiet uważa, że spodnie z wysokim stanem należą do tych elementów garderoby, bez których nie miałaby ona racji bytu. Co więcej, najczęstszymi spodniami tego typu są jeansy, które cechują się one wygodą oraz uniwersalnością. Wysoki stan pozwala na zatuszowanie niedoskonałości na brzuchu. Panie, które noszą duży rozmiar lub mają wystający brzuch w przypadku założenia spodni z wysokim stanem, uatrakcyjniają wygląd swojej figury. Zaletą jest tutaj z pewnością wysmuklenie talii. Dopasowane jeansy pozwalają na uatrakcyjnienie każdego biodra i optycznie zwiększają długość nóg. Dlatego takie spodnie i ich wysoki stan tak bardzo przypadły do gustu wielu kobietą, a model z końca XX wieku, znów święci triumfy w latach 20. XXI wieku.

Wysokość stanu spodni

Czy spodnie z wysokim stanem krępują ruchy?

Panuje mit związany z wysokim stanem, który mówi, że taki rodzaj spodni krępuje ruch. Jest to nie prawda i należy ignorować to przekonanie. Tak naprawdę taki rodzaj spodni jest bardzo wygodną odzieżom, która podkreśla pośladki, optycznie wydłużają uda i wyrównują proporcje sylwetki. Spodnie z wysokim stanem zdążyły rozkochać w sobie wiele kobiet i każdego dnia są chętnie zakładane do szkoły, pracy i na wieczorne wyjścia.

W ostatnim czasie rynek podbiły spodnie z licznymi przetarciami oraz dziurami. Zwracają one na siebie uwagę, co z kolei powoduje, że wzrok innych osób jest skierowany prosto na nie. Pamiętajmy jednak, że dziury w jeansach zakłócają ich wyszczuplającą formę. Te części ciała, które są odkryte, wydają się optycznie powiększone. Na szczęście biodra i talii raczej nie odkrywamy, więc nadal nie musimy obawiać się o dobry wygląd naszej figury. Nieco inaczej sprawa przedstawia się z nogami. Kobiety uwielbiają lekko prowokować i chętnie pod dziurawymi spodniami prezentują swoje nogi.

Czy kolor spodni ma znaczenie?

Wydawać by się mogło, że kolor spodnie nie ma dużego znaczenia. Przyjęło się, że czarny kolor wyszczupla, a biały wręcz odwrotnie. Jednakże nie są to jedyne aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze kolorystyki spodni. Kierując się zakupem na letnią pogodę najlepiej wybrać jasne barwy, które nie będą przyciągały słońca. Jeśli zaś nadchodzą zimne miesiące, to najlepiej sprawdzą się ciemne spodnie, na których nie będzie widać zabrudzeń czy smug deszczu.

Jaką wysokość stanu spodni wybierzesz na najbliższych zakupach?

Zamierzasz wybrać się na zakupy? Cudownie, na pewno zechcesz dodatkowo przymierzyć jakąś parę spodni. Koniecznie zabierz do przymierzalni co najmniej dwa modele, z różnymi rodzajami stanu i sprawdź, w którym wyglądasz najlepiej? Wybierz szerokość i stan, który najlepiej ci pasuje. Aktualnie wszystko jest modne, modą możemy się bawić i szaleć, także co nie wybierzesz, z pewnością będziesz wyglądać świetnie.