Czy do sesji ślubnej należy się odpowiednio przygotować?

Najnowsze wpisy

Nie ulega wątpliwości, że sesja ślubna jest wspaniałą pamiątką rodzinną. Czy warto zadbać o to, aby była wyjątkowa? Oczywiście, że tak! Co zatem zrobić, aby nasze fotografie wyszły idealnie? Wcześniejsze planowanie to z pewnością jedna z kluczowych kwestii.

Miejsce

Zasada, którą warto się kierować, biorąc pod uwagę miejsce przygotowań, jest oświetlenie danego wnętrza. To wręcz kluczowa sprawa. Najlepsze jest oczywiście naturalne światło słoneczne, toteż warto wybrać taki pokój, w którym bez włączania sztucznego oświetlenia jest wystarczająco jasno. Idealne do tego celu są pomieszczenia pomalowane na biało lub pastelowo. Wyjątkowa fotografia ślubna (sprawdź https://www.marcinorzolek.pl/) współgra z wszelkimi aranżacjami wykonanymi w otoczeniu drewna.

Czego z kolei warto unikać?

Jako tło sesji ślubnej nie nadaje się niebieskie, zielone lub czerwone wnętrze. W tym przypadku zdecydowanie lepiej kierować się zasadą, że im jaśniejszy i większy jest dany pokój tym lepiej. Oczywiście, wnętrza domów to nie jedyna możliwość. Zamiast tego można wykonać sesję w ogrodzie.  Przygotowania do ceremonii w otoczeniu przyrody niezwykle relaksujące przeżycie w trakcie dnia pełnego stresu.

Szczegóły są ważne

Dzień ślubu dla wielu osób jest związany z dużymi emocjami, a tym często towarzyszy stres. Aby przed ceremonią nie biegać nerwowo w poszukiwaniu przedmiotów, które mają się znaleźć na zdjęciach, warto zadbać o te detale przynajmniej jeden dzień wcześniej. Warto także pamiętać o butach, obrączkach, perfumach czy biżuterii. To właśnie takie niepozorne detale tworzą klimat ślubu i na pewno warto je umieścić w kadrze.

Fotografia ślubna

Planując swój ślub i wesele, można wziąć pod uwagę krótką sesję w okolicy sali weselnej. Fotografie z tego dnia mogą być naprawdę wyjątkowe, pod warunkiem, że dobrze się do nich przygotujecie. Kilka zdjęć plenerowych jest nie do przecenienia, gdyż tylko fotografia ślubna z dnia ślubu pokazuje nieuchwytne emocje, których praktycznie nie da się powtórzyć w trakcie sesji plenerowej po ślubie.

Oświetlenie i dekoracje na sali weselnej

Na co dodatkowo zwrócić uwagę w kontekście fotografii ślubnej? Już na etapie poszukiwania sali weselnej, trzeba szukać takich pomieszczeń,  które charakteryzują się dobrym oświetleniem również w nocy. Warto zatem przyjechać na oglądanie pomieszczenia późnym wieczorem, aby dokładnie przyjrzeć się światłu i ocenić klimat panujący w sali. Wiele sal weselnych jest także wyposażonych w kolorowe światła, które niekoniecznie dobrze prezentują się na ślubnych fotografiach. Warto o tym pamiętać.

Sesja narzeczeńska ma znaczenie

Jeśli nie czujecie się dobrze, pozując do zdjęć, sesja narzeczeńska to świetny moment, aby przyzwyczaić się do obecności fotografa. Pomoże to w dniu ślubu wyeliminować niepotrzebny stres lub drobną nerwowość w obecności obiektywów. Pamiątkowa fotografia ślubna stanie się jeszcze lepsza, gdy zastosujecie się do wskazówek fotografa w kwestii naturalnego pozowania. Można je przecież potem wykorzystać podczas wesela.