Kamień naturalny w domu

Najnowsze wpisy

Kamień naturalny w domu to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników oryginalnych rozwiązań. Jest nie tylko estetyczny, ale także bardzo trwały. Warto z niego wykonać parapety, blaty kuchenne lub nawet ozdobne instalacje na ścianach. Przeczytaj, jaki kamień warto wybrać do domu, i czy piaskowiec to dobry wybór na elewację.

Kamienie naturalne w aranżacji wnętrz

Projekty wnętrz czerpiąc wprost z natury, są nie tylko piękne i estetyczne, ale także nadają harmonii wnętrza. Docenimy to szczególnie wtedy, kiedy zmęczeni po pracy będziemy chcieli wypocząć w zaciszu swojego domu. Stonowane kolory pomogą nam się odprężyć, a dotyk naturalnych materiałów sprawi przyjemność.

Korzyści, jakie wynikają z wprowadzenia do wnętrz kamieni naturalnych, dostrzegli również projektanci i architekci, którzy częściej decydują się na wprowadzenie coraz śmielszych elementów wykonanych z kamienia naturalnego. Nie ograniczają się już tylko do użycia go na blaty kuchenne, elewację kominka lub parapety. Coraz częściej w domach i mieszkaniach możemy spotkać się ze ścianami dekoracyjnymi wykonanymi właśnie z kamienia.

Najczęściej są to duże płyty wykonane z piaskowca lub płytki z granitu, lub marmuru. Ich montaż jest niezwykle łatwy, a sposób pielęgnacji ogranicza się jedynie do przetarcia kurzu. Tak samo sytuacja wygląda z kamieniem na parapety oraz blaty kuchenne. Jednak w tym ostatnim przypadku najczęściej wybierane są blaty granitowe ze względu na ich dużą odporność na wilgoć i ścieranie.

Jaki kamień wybrać na posadzkę?

Jeżeli marzy nam się jasna posadzka rodem z włoskich lub francuskich winnic, to możemy do tego z powodzeniem użyć piaskowca. Ten rodzaj kamienia, aby mógł być użyty na posadzkę, jest poddawany sporej obróbce. Najpierw cięty i szlifowany, zostaje uszorstkowiony za pomocą piaskowania oraz zaimpregnowany. Tak przygotowany kamień jest gotowy do montażu na podłodze. Szeroką ofertę wyrobów z piaskowca oraz sposoby jego wykorzystanie znajdziemy na stronie http://piasmar.com/.

Innym materiałem, który świetnie nadaje się na posadzkę, jest marmur. Jest to niezwykle trwały kamień o dużym połysku, który występuje w wielu kolorach. Daje nam to nieskończone wręcz możliwości tworzenia na posadzkach finezyjnych wzorów z tego rodzaju kamienia. Niestety marmur, jest dość drogim kamieniem, który do Polski jest sprowadzany z Włoch i Hiszpanii. Na jego cenę wpływa nie tylko transport, ale również sposób wydobycia, który wymaga wykorzystania specjalistycznych maszyn.

Niemniej marmur jest uważany za jeden z najszlachetniejszych kamieni, a jego użycie w domu świadczy poniekąd o wysokim statusie właściciela. Jest dobrem luksusowym, który najczęściej jest wykorzystywany w budownictwie do tworzenia tylko elementów ozdobnych wykończenia wnętrz właśnie ze względu na jego cenę. Nie da się jednak ukryć, że marmur należy do jednego z najpiękniejszych kamieni na świecie, zachęcając do zakupu atrakcyjnym kolorem i pięknym połyskiem. Zarówno wnętrze wykończone marmurem, jak i piaskowcem na pewno zyska na atrakcyjności.

Kategorie Dom