Spodnie wysoki stan – historia

Najnowsze wpisy

Spodnie wysoki stan wbrew pozorom nie są znane długo. Najczęściej korzystają z nich kobiety, które również przyzwyczaiły się do noszenia spodni, lecz tak naprawdę mają taką możliwość od niedawna. Rewolucja w ubiorze kobiet nadeszła dopiero po wojnie, a wraz z nią spodnie z wysokim stanem.

Spodnie wysoki stan

Spodnie wysoki stan – Spodnie, a kobiety

Historia samych spodni rozpoczęła się bardzo dawno temu, ale w tamtych czasach używane były jako odzież robocza dla osób, które pracowały w polu lub w pasterstwie. Co więcej, kobiety nie mogły poza pracą ich nosić. Warto też wspomnieć, że mówi się, iż spalenie Joanny d’Arc było również spowodowane faktem, że nosiła spodnie, czyli buntowała się.

Dopiero pod koniec XIX wieku damskie spodnie zaczęły się popularyzować. Głównie dlatego, że pozwolono nosić je kobietom podczas uprawiania sportu. Co więcej, Maria Skłodowska-Curie sama je nosiła podczas jazdy na rowerze. Z biegiem czasu coraz więcej znanych kobiet zaczynało się ubierać jako odzież codzienną. Mimo wszystko ich wysiłki były szeroko wyśmiewane przez mężczyzn.

Promowanie spodni dla kobiet

Dopiero po pierwszej wojnie światowej nadeszły duże zmiany. Coco Chanel była jedną z projektantek, które promowały damskie spodnie jako element stroju sportowego. Co ciekawe, twierdziła, że elegancka kobieta powinna wiedzieć kiedy ma chodzić w spodniach, a sama została przyłapana na chodzeniu w eleganckich spodniach po plaży. Jej wytłumaczenie było bardzo ciekawe, ponieważ stwierdziła, że nie lubi chodzić w stroju kąpielowym, więc kupiła i przerobiła spodnie żeglarskie. Mimo wszystko Chanel dobrze rozumiała kobiety swoich czasów i to właśnie jej można zawdzięczać wiele modeli.

Spodnie wysoki stan

Jeśli zaś chodzi o spodnie z wysokim stanem to wywodzą się one od gwiazdy ówczesnego kina, czyli Kathariny Hepburn. Była kobietą, która uwielbiała nosić spodnie i wszystkim powtarzała, że jest to najwygodniejszy strój. Była jedną z osób, które promowały spodnie z wysokim stanem, męską koszulkę oraz ciężkie buty. Co ciekawe, jedyny moment, w którym widziano ją w sukience, to był jej ślub.

Spodnie wysoki stan - historia

Lata współczesne

W Europie kobiety pokochały spodnie. Przede wszystkim największy bum był we Francji, gdzie kobiety zaczęły w nich chodzić zarówno na co dzień, jak i w eleganckich kreacjach. Co więcej, wtedy też zaczęły pojawiać się zmiany, wśród których zastąpiono szerokie spodnie rurkami. Niemniej jednak kolor spodni się nie zmienił i nadal pozostawały one niebieskie. Obecnie, spodnie są najczęściej wybieranym elementem garderoby i sprzedaż mają zdecydowanie większą niż sukienki i spódnice.