Peelingi dobre na każdy problem z cerą!

Najnowsze wpisy

Czy chcesz poznać sekret młodego wyglądu i dowiedzieć się, jak zadbać o świetny wygląd skóry? Mamy dla Ciebie informacje o peelingach, które umożliwiają osiągnięcie nieskazitelnego efektu. Dzięki regularnym zabiegom zapomnisz o swoich problemach z cerą. Przeczytaj, jaki peeling będzie idealny do walki z problemami Twojej cery.

Rodzaje peelingów medycznych

Peeling medyczny, zwany potocznie „kwasami” lub peelingiem chemicznym, polega na złuszczaniu warstw naskórka oraz skóry właściwej w celu poprawy jej kondycji. W gabinetach medycyny estetycznej można wykonać wiele rodzajów peelingów. Każdy ma za zadanie pomóc skórze w regulacji i regeneracji. Najczęściej, możemy się spotkać z zabiegami peelingującymi:

  • Peeling TCA
  • Yellow peel
  • Peeling pirogronowy
  • Peeling migdałowy
  • Peeling glikolowy
  • Peeling salicylowy

Każdy z wymienionych peelingów ma za zadanie walczyć z konkretnymi problemami skóry. I tak np. peeling TCA będzie polecany osobom, które chcą się pozbyć blizn, zmarszczek i przebarwień skóry. Yellow peel to zabieg, który pomaga w walce z upływającym czasem. Złuszcza naskórek oraz stymuluje głębsze warstwy skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra po zabiegu staje się bardziej sprężysta, a twarz lepiej utrzymuje owal twarzy.

Kolejnym zabiegiem peelingującym jest peeling pirogronowy. Jest on szczególnie polecany osobom walczącym z łojotokiem oraz trądzikiem. Dodatkowo zmniejsza drobne linie i zmarszczki oraz poprawia ogólną kondycję skóry twarzy. Jeżeli chcemy zachęcić skórę do regeneracji, a jednocześnie uniknąć mocnego złuszczania naskórka, dobrym rozwiązaniem będzie wybór peelingu migdałowego. Kwas migdałowy poprawia koloryt skóry, walcząc z przebarwieniami i niwelując drobne zmarszczki.

Jeżeli naszym problemem są pierwsze oznaki starzenia, to dobrym wyborem będzie peeling glikolowy. Natomiast najlepszym zabiegiem na walkę z zaskórnikami, zmniejszenie łojotoku i zmian trądzikowych będzie peeling salicylowy. Kwas salicylowy zwiększa także napięcie skóry oraz pobudza procesy jej odbudowy. Więcej informacji na temat poszczególnych zabiegów znajdziesz na stronie www.Dermedicus.eu, a doświadczeni pracownicy dobiorą odpowiedni peeling do potrzeb Twojej skóry.

Peeling twarzy zabieg.

Przebieg zabiegów peelingujących

Zabiegi peelingów medycznych, są w szczególności polecane osobom, które zmagają się z problemami hiperpigmentacji, trądziku, blizn po trądzikowych, zmarszczkami, rozstępami. Zabiegi kwasami pomogą również w walce z tzw. skórą palacza oraz ostudą. Na stronie www.Dermedicus.eu można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące zaleceń przed przystąpieniem do zabiegów oraz przeciwwskazań do ich wykonania.

Peeling medyczny wykonywany jest w gabinetach przez dermatologów lub doświadczonych kosmetologów. Polega na nakładaniu warstwami kwasów, które są dobierane na miejscu przez specjalistów. Dobór preparatu oraz jego stężenia zależy od problemu, z jakim boryka się pacjent. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać pieczenie oraz uczucie napięcia skóry. Po wykonanym zabiegu należy przestrzegać wytycznych przekazanych przez lekarza dermatologa lub kosmetologa. W szczególności należy unikać ekspozycji na słońce.

Warto również zaplanować wolny czas po zabiegu, gdyż w zależności od stężenia kwasu i jego rodzaju, skóra będzie pękać i się łuszczyć. Pacjenci również mogą na kilka dni po zabiegu odczuwać napięcie skóry. Efekty zabiegu są zazwyczaj widoczne po mniej więcej dwóch tygodniach. Zaleca się, aby peelingi medyczne były powtarzane regularnie w odstępie jednego miesiąca, aż do uzyskania satysfakcjonującego rezultatu.