Jeansowa bejsbolówka – jaką kupić?

Najnowsze wpisy

Jeansowa bejsbolówka to obecnie bardzo modny dodatek do każdej stylizacji. Czapki z daszkiem od kilku lat cieszą się bardzo dużym powodzeniem, wśród różnych osób. Noszą je zarówno młodsi, jak i starsi. Niegdyś ten element stroju kojarzony był ze środowiskiem amerykańskich raperów, lecz obecnie nosi go każdy. Jednakże pytanie brzmi, jak nosić taką czapkę, aby wyglądać w niej dobrze?

Jeansowa bejsbolówka - modele

Jeszcze kilka lat temu osoby, które nosiły czapki z daszkiem były jednoznacznie kojarzone z tak zwanymi dresiarzami, czyli osobami, które wiecznie chodziły w dresie. Czasy się zmieniają i coraz więcej osób na co dzień ubiera się w dresowe ubrania. Podobnie jest z czapkami, które od kilku lat przeżywają swoje świetne lata. Bardzo często można je spotkać zarówno u czołowych gwiazd, co poskutkowało tym, że obecnie czapka z daszkiem jest elementem mody ulicznej.

Rodzaje czapek z daszkiem

Mogło by się wydawać, że czapka z daszkiem nie dzieli się nad pod modele, lecz nic bardziej mylnego. Okazuje się, że jest kilka popularnych modeli. Jednakże zanim od nich zaczniemy trzeba wiedzieć czym jest snapback oraz full cap. Jest to podstawowe rozróżnienie modeli czapek, o którym powinien wiedzieć każdy. Snapback to czapki z prostym daszkiem, w których istnieje możliwość regulacji szerokości za pomocą paska, który znajduje się z tyłu. Wywodzi się ona od amerykańskich zawodników baseballu i pojawiła się pod koniec XIX wieku. Dlatego też, często mówi się na nią bejsbolówka.

Warto też wiedzieć, ze jej kształt nie jest przypadkowy, tylko był opracowany w taki sposób, aby zawodnicy czuli się jak najwygodniej. Oczywiście, zadaniem samego daszka była ochrona oczu przed słońcem. Full cap jest określeniem, które definiuje czapki, nie posiadające możliwości regulacji szerokości. Tak naprawdę różnią się one tylko tym elementem od bejsbolówek. Jednakże, to one z biegiem lat stały się symbolem środowiska rapu.

Jeansowa bejsbolówka

Jeansowa bejsbolówka – do czego można ją nosić?

Jeansowa bejsbolówka jest jednym z tych elementów ubrania, który można nosić tak naprawdę ze wszystkim. Co więcej, ubiera się ją na różne sposobem tzn. daszkiem w przód, tył w prawo i lewo. Idealnie komponuje się z casualowym zestawem np. jeansami, luźnymi koszulkami, a nawet koszulami w kratkę.

Przy kupnie czapki warto też zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest ona wykonana.  Obecnie dostępne są egzemplarze z różnych tkanin, lecz poza zwykłą klasyczną najpopularniejsza jest jeansowa bejsbolówka. Jest to spowodowane tym, że jeans nadaję bardziej luźnego wizerunku.