Kurtki jeansowe krótkie

Najnowsze wpisy

Kurtki jeansowe krótkie cieszą się ogromną popularnością. Wiele osób je kupuje na jesień oraz wiosnę, lecz tak właściwie z czego wynika ich fenomen? W czym są lepsze od innych propozycji np. kurtek skórzanych? Dlaczego kurtki jeansowe krótkie uważane są za najlepszy typ kurtki?

Kurtki jeansowe krótkie - jak nosić

Kurtki jeansowe skąd się wzięły?

Kurtki jeansowe krótkie ponownie wróciły, jako modny element garderoby i każdy chce mieć je w swojej szafie. Oczywiście, nie jest to pierwsza sytuacja, w której dany element odzieży powraca do łask ze zdwojoną siłą. Nie wiele osób jednak wie, skąd tak właściwie wywodzi się kurtka jeansowa i że jeszcze nie tak dawno temu była dostępna dla wybranych osób.

Historia kurtki jeansowej zaczyna się około 150 lat temu, gdy odzież wykonana z jeansu była szyta specjalnie dla górników oraz poszukiwaczy złota. Dla tych osób było to idealne ubranie, ponieważ wyróżniało się wygodą, właściwościami ochronnymi oraz wysoką wytrzymałością, która podczas przedzierania się przez liczne tunele miała duże znaczenie.

Kurtki jeansowe krótkie

Przyjmuje się, że pierwszą wyprodukowaną kurtką jeansową, która była seryjnie sprzedawana była kurtka od marki Levi Strauss oznaczona jako model 506. Została ona oficjalnie wprowadzona do sprzedaży w 1905 roku i zapoczątkowała pewien trend, który szybko podchwycili wszyscy producenci i trwa on do dziś. Warto jednak wiedzieć, że okrycie to znacząco się różniło od tego, które znamy dzisiaj. W dawnych czasach przypominało ono bardziej koszulę, która miała długie rękawy oraz była bardzo gruba.

Kurtki, które znamy dzisiaj zaczęły się pojawiać dopiero w okolicach lat 30. Produkowała je marka Lee, która tworzyła krótkie i dopasowane do ciała modele. Co więcej, posiadały one obowiązkowo przednie kieszenie na piersi i są produkowane do dnia dzisiejszego. Niestety, jak to często bywa po pewnym czasie zaczęła ona odchodzić od mody. Jednakże, obecnie kurtki jeansowe wróciły i cieszą się dużym uznaniem.

Spodnie woskowane - jak nosic

Jak nosić kurtkę jeansową?

Tak jak wcześniej wspominałem dużą zaletą jeansu jest jego trwałość, a mniejsze uszkodzenia mogą dodawać mu uroku. Warto więc przy zakupie wziąć do pod uwagę. Kolejna rzecz na którą należy zwrócić uwagę jest długość kurtki, która powinna sięgać w okolice bioder, lecz jednocześnie nie powinna być ona za długa. Powinna być dopasowana i powinien się pod nią zmieścić cienki sweter. Kolor jest kwestią indywidualną, lecz najbardziej klasyczny będzie ciemny i jasny niebieski, który dobrze komponuje się z wieloma kolorami spodni. Co więcej, kurtki jeansowe można również założyć w zimniejsze dni, zakładając pod nie sweter oraz czapkę.