Wakacje – sezon na włamania do domów!

Najnowsze wpisy

Co roku w okresie wakacji, nie sposób nie zauważyć, natężonej działalności złodziei włamujących się do domu. Nikt, nie chce mieć zepsutego wakacyjnego wypoczynku, a już na pewno nie chce zostać okradziony z dobytku życia. Mieszkanie czy dom, które podstawiamy bez opieki, jest niezwykle kuszącą okazją dla złodzieja. Jak zatem chronić swój dom czy mieszkanie w czasie letniego wypoczynku?

Monitoring, alarm antywłamaniowy czy czujne oko sąsiadów?

Jak zatem uchronić się przed złodziejem? W obecnych czasach metod na zabezpieczenie naszego mienia jest bardzo dużo. Skutecznym sposobem jest montaż monitoringu. Bardzo istotne przy wyborze takiego systemu jest profesjonalna jakość kamer, które będą monitorować nasz dom czy mieszkanie. Jest to o tyle kluczowe, że jeśli kamery będą słabej jakości to przy włamaniu, my czy policja nie dostrzeżemy kluczowych szczegółów takich jak twarz przestępcy, czy tego, co dokładnie wyniósł ze sprzętów znajdujących się w naszym domu. Jak zatem takich kamer szukać? Nic prostszego, wystarczy w wyszukiwarkę wpisać: kamery Poznań, czy kamery Warszawa i tym sposobem znajdujemy firmy zajmujące się takimi zabezpieczeniami.

Warto oczywiście przed wyborem specjalistów, poczytać opinię o ich usługach. Jednak dobrej jakości kamery to nie wszystko, warto zabezpieczyć mieszkanie za pomocą alarmu antywłamaniowego. I w tym przypadku wybór jest ogromny, niektóre alarmy mają czujniki ruchu, jednak to najprostsze rozwiązanie i złodzieje dawno już potrafią obejść takie zabezpieczenia. W ostatnim czasie popularne stały się systemy alarmowe reagujące na wpuszczenie do pomieszczenia małych ilości gazu usypiającego czy chloroformu. Istnieje jeszcze jedna metoda, najmniej nowoczesna, jednak sprawdzona przez lata. Jest to poproszenie sąsiadów, aby zabierali z naszej skrzynki listy czy ulotki z wycieraczki, aby potencjalny sprawca przestępstwa nie widział, że mieszkanie stoi puste.

Ubezpieczenie mieszkania

Jak mówi stare powiedzenie: „Lepiej zapobiegać niż leczyć” i w tym przypadku również działa to w ten sposób. Kamery świetnej jakości, czy najlepszy system alarmowy nie zawsze zadziałają, tak jak powinny, ale trzeba o tym pomyśleć wcześniej. Dobrze przed wyjazdem wykupić ubezpieczenie mieszkania. Jest absolutna podstawa, kiedy chcemy uchronić nasze mienie. Polisy są bardzo różne, warto jednak wybrać taką, która chroni wszystkie możliwe obszary, czyli, mury, stałe elementy budynku oraz ruchomości domowe. Warto też wybrać wariant, który chroni przed włamaniem, kradzieżą, ale tez dewastacją. Zdarzają się włamania, w których nic nie ginie, ale mieszkanie zostaje zniszczone. W takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci nam równowartość zaginionych przedmiotów i kwotę za zniszczenia, które powstaną w trakcie zdarzenia.

Dom jest naszym azylem, a więc niezależnie od pory roku warto dbać o jego bezpieczeństwo. Latem, w okresie urlopowych wyjazdów jest to jednak wyjątkowo ważne, ze względu na wzmożoną aktywność przestępców. Jeśli to możliwe nie oszczędzajmy na systemach alarmowych i kamerach no i przede wszystkim zawsze miejmy wykupione ubezpieczenie naszego domu czy mieszkania.

Kategorie Dom