Kreatywna praca we Wrocławiu

Najnowsze wpisy

Wrocław uchodzi za bardzo swobodne miasto z szerokim wachlarzem możliwości do rozrywki i zabawy. Przyciąga studentów z całej Europy, skupia międzynarodowe środowiska i uchodzi za miasto tolerancyjne. Rozwinięte jest także kulturalnie. W roku 2016 było Europejską Stolicą Kultury. Dlatego też pracy we Wrocławiu szukają także artyści.

Praca we Wrocławiu dla artystów

Mieszkańcy dolnośląskiej stolicy lubią sztukę, teatr, muzykę, wystawy i performance. Dlatego Wrocław jest tak bogaty w środowisko artystyczne. Funkcjonuje tu Akademia Sztuk Pięknych, która kształci artystów, na innych uczelniach także są kierunki, które przygotowują do pracy w sektorze artystyczny i rozrywkowym.

Kreatywna praca dla Ciebie.

Miejsca takie jak: Centrum Koncertowe A2, Stary Klasztor, Hala Stulecia czy Stadion Miejski Wrocław zatrudniają wielu ludzi, którzy zajmują się przygotowywaniem koncertów lokalnych artystów i gwiazd międzynarodowych. Hydropolis, BWA Wrocław, ZOO Wrocław to miejsca, gdzie szereg ludzi pracuje nad zapewnieniem rozrywki, atrakcji i ciekawych doznań mieszkańcom Wrocławia. Artyści biorą udział w licznych projektach, festiwalach i konferencjach. Za co otrzymują wynagrodzenie lub wygrywają konkursy, gdzie nagrodą są wartości pieniężne.

Jak znaleźć pracę we Wrocławiu?

Ludzie sztuki i kultury albo utrzymują się ze swojej twórczości, albo tworzą hobbystycznie, a zarabiają poza sztuką. Jak wiadomo, każdy artysta pragnie, aby jego sztuka była rozpoznawana i miała wzięcie. Czasami jednak kreatywność bywa poszukiwana przez potencjalnego odbiorcę. Na portalach rekrutacyjnych (sprawdź na https://www.gowork.pl/praca/wroclaw;l) także odnaleźć można oferty pracy dla artystów. Muzycy, malarze, fotografowie odnajdą tam nawet pełne etaty dla siebie. Wrocław kocha sztukę, kocha projekty, miasto silnie wspiera kulturę. Dlatego społeczeństwo Wrocławia z niecierpliwością czeka, aż czas pandemii się skończy i wszyscy tłumnie spotkamy się na imprezach kulturalnych i rozrywkowych. Praca wrocławskich artystów zawsze będzie doceniana.