Łódki płaskodenne Marims dla ratownictwa oraz służb porządkowych

Najnowsze wpisy

Odpoczywając nad jeziorem lub nad morzem od czasu do czasu widzimy przepływające łodzie policyjne czy też łodzie służb WOPR-u zwane płaskodennymi, które patrolują całe wybrzeże. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że łodzie tego typu są specjalnie przystosowane do odbywania najbardziej wymagających służb i do poruszania się w wyjątkowo trudnych warunkach. Czym się charakteryzują łódki płaskodenne?

Łódki płaskodenne – potwierdzona solidność i gotowość do służby

Łódki płaskodenne aluminiowe firmy Marim to doskonały i niezastąpiony wybór dla wszelkiego rodzaju służb mundurowych. Łódki charakteryzują się małym zanurzeniem oraz niewielka wagą co pozwala na doskonała sterowność i sprawniejsze prowadzenie akcji. Posiadają podwójne dno, tworzące komory wypornościowe, dzięki czemu ciężko jest je zatopić. Antypoślizgowa powłoka położona praktycznie w każdej części łodzi zapewnia bezpieczeństwo oraz stabilne i pewne poruszanie się po pokładzie, nawet w przypadku dużej wilgotności. Wygięte do góry dno dzioba umożliwia łatwiejszy dostęp do brzegu, co w dużej mierze ułatwia w prowadzeniu pościgu.

Moc silnika ma ogromne znaczenie

Łódki płaskodenne firmy Marim mogą być wyposażone w specjalne pojedyncze lub podwójne silniki zaburtowe Suzuki z napędem śrubowym lub strugowym typu JET, co pozwala na jeszcze większe osiągi prędkości. Podstawowe modele 6 KM posiadają wbudowany zbiornik paliwa o pojemności 1 litra, natomiast większe silniki 8KM wyposażone są w przenośne pojemniki 12 lub 25 litrowe i posiadają wbudowane alternatory. Silniki zaburtowe Suzuki, swoje zastosowanie znajdują najczęściej w motorówkach i łódkach wędkarskich, jednak są też montowane jako dodatkowy napęd do żaglowych jachtów. Ten model silników posiada lekką i małą konstrukcję znacznie ułatwiającą manewry oraz transport, a żeby zapobiec kradzieży urządzenia stosuje się blokady antykradzieżowe.

Rzetelna firma gwarancją jakości

Oferowane przez firmę Marim profesjonalne łodzie płaskodenne stanowią najwyższą precyzję w tworzeniu projektów, która w połączeniu z solidnymi materiałami tworzy niezastąpione łodzie spełniające wszystkie, nawet najbardziej rygorystyczne normy. Każda łódź dopasowana jest do indywidualnych potrzeb klienta i może być wzbogacona o specjalne ulepszenia w postaci akumulatorów, konsoli sterowniczych, składanej kotwicy, instalacji elektrycznych do urządzeń i wielu innych dodatków. Profesjonalne łodzie dedykowane dla ratownictwa zapewnią bezpieczeństwo zarówno na wodzie, jak i na brzegu. Służby ratownicze oraz porządkowe korzystające z łodzi Marim, cieszą się dużo większą skutecznością i sprawnością podczas przeprowadzanych akcji. Sklep Internetowy lodziestrazackie.pl, zajmujący się dystrybucją specjalistycznych łodzi i silników zaburtowych, w swojej ofercie posiada także profesjonalny osprzęt ratunkowy, podwodne drony, sanie lodowe i niezbędny sprzęt medyczny, który oprócz podstawowego wyposażenia apteczki ratowniczej, oferuje profesjonalny defibrylator.