Pompa głębinowa do zadań specjalnych

Najnowsze wpisy

Pompy głębinowe są wykorzystywane w systemach nawadniających i do czerpania wody ze studni głębinowych. Ze względu na warunki pracy, znaczna część takich urządzeń charakteryzuje się wysoką odpornością na piasek. Dzięki swojej wszechstronności, pompa głębinowa znakomicie sprawdzi się też w domach jednorodzinnych oraz w zakładach przemysłowych lub w gospodarstwach rolnych. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Postaw na jakość od renomowanego producenta

Wszechstronne możliwości pomp głębinowych sprawiają, że te urządzenia świetnie sobie radzą sobie w różnych branżach. Jeśli Twoja nieruchomość znajduje się zbyt daleko od lokalnej sieci wodociągowej, własne ujęcie wody i dostępna w Watermark pompa głębinowa to świetne rozwiązanie Twoich problemów.

Kupując pompę głębinową na własny powinieneś zwrócić uwagę na jej konstrukcję. Wariantów jest naprawdę mnóstwo. Aby podjąć dobrą decyzję, warto poradzić się profesjonalisty. Pompy głębinowe sprawdzą się w różnorodnych zastosowaniach, zarówno w przypadku właścicieli domów, jak i ogrodów czy działek rekreacyjnych.

Pompa głębinowa, ze względu na warunki pracy, powinna być wykonana z materiałów wysoce odpornych na korozję. Istotna jest również jej niezawodność i wydajność oraz rozwiązania wpływające na wygodę użytkowania. Z uwagi na to, że urządzenie pracuje z reguły blisko ludzkich zabudowań, najlepiej jeśli generuje jak najmniejszy hałas.

Dobrej jakości urządzenia, od renomowanych producentów z kraju i Europy, tj. Omnigena, Hydro-Vacuum Grudziądz czy Pedrollo kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Niestety trudno szukać tanich rozwiązań w przypadku dobrej jakości pomp głębinowych, które mają być zarówno efektywne, jak i bezawaryjne. Nie warto natomiast korzystać z tanich zamienników od chińskich producentów, które szybko się psują i wymagają kosztownych napraw.

Zasada działania pompy głębinowej

Znajdująca się w ofercie Watermark pompa głębinowa to sprzęt działający w pełni automatyczne. Nie wymaga nadzoru człowieka, ponieważ uruchamia się samoczynnie w momencie poboru wody, a po skończonym poborze automatycznie się wyłącza.

Co zawiaduje sterowaniem pompy głębinowej? Jest to z reguły bardzo proste i skuteczne rozwiązanie czyli wyłącznik pływakowy. Zasada działania tego elementu jest banalna, a przez to praktycznie niezawodna. Kiedy poziom wody się podnosi wtedy wyłącznik przechyla się z cieczą i jednocześnie uruchamia pompę. W momencie, kiedy poziom wody spada, wyłącznik również opada i dezaktywuje urządzenie.

Pompy głębinowe ulegają dość szybkiemu zużyciu. Aby zminimalizować ten proces i maksymalnie ograniczyć ryzyko awarii, można stosować zbiornik hydroforowy. Nadrzędną funkcją takiego “naczynia” jest gromadzenie zapasu wody, co ogranicza częstotliwość uruchamiania się pompy i jednocześnie wydłuża jej żywotność.

Pompy głębinowe dostępne na polskim rynku to na szczęście urządzenia praktycznie bezawaryjne, a do tego bardzo wydajne i solidne. Zakupione u autoryzowanego dilera, przez długie lata posłużą w wyśmienitym stanie.

Kategorie Dom