Jak znaleźć najlepszy kredyt?

Najnowsze wpisy

Jak znaleźć najlepszy kredyt? To pytanie zadaje bardzo wiele osób i szuka w różnych miejscach odpowiedzi. W końcu każdy z nas chciałby uzyskać środki za jak najniższą cenę szczególnie, że przy większych kwotach można naprawdę dużo zaoszczędzić. Na rynku można spotkać wiele różnego rodzaju ofert i propozycji od różnych instytucji finansowych, lecz na jaką ofertę warto się skusić?

Jak znaleźć najlepszy kredyt - na co

Jak znaleźć najlepszy kredyt?

Przede wszystkim należy sprawdzić wszystkie dostępne propozycje. Oczywiście nie jest to proste, łatwe i przyjemne, lecz niestety bardzo żmudne. Jednakże trzeba dobrze poznać parametry kredytu, ponieważ będziemy go spłacać przez wiele lat do banku i warto przez ten okres czasu być zadowolonym i nie mieć nie miłych niespodzianek. Jednym z najważniejszych elementów kredytu jest jego oprocentowanie, które może występować w dwóch wariantach: stałym oraz zmiennym.

Oprocentowanie stałe przez wiele osób uważane jest za mniej atrakcyjne, bowiem jest ono droższe. Jednakże nie oznacza to, że jest gorsze, ponieważ charakteryzuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa. W oprocentowaniu zmiennym przez cały okres kredytowania warunki mogą ulegać zmianom związanym z marżą banku oraz wskaźnikiem WIBOR. Oczywiście, może się tak zdarzyć, że zmiany będą małe i będzie można zaoszczędzić wiele środków korzystając ze zmiennego oprocentowania. Należy jednak pamiętać, że tego typu kredyt również może wyjść drożej.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Prowizja jest nieodłącznym elementem każdego kredytu. W zależności od kredytodawca jej wysokość waha się średnio w granicach od 1% do 3% wartości kredytu. Co więcej, może być doliczona do miesięcznej raty kredytu lub musi zostać wpłacona osobno w całości. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem jest to drugie, bowiem większa rata kredytowa oznacza wyższe odsetki. Szukając najlepszego kredytu każdy chce zaoszczędzić, więc lepiej zdecydować się na jedną wpłatę.

Można też się spotkać z ofertą, w której kredytodawca oferuje kredyt z prowizją, która wynosi 0%. Na pierwszy rzut oka wydaje się to być bardzo dobrym rozwiązaniem, jednakże należy uważać. Najczęściej jeśli prowizja wynosi 0% to marża jest wyższa, która jest stałym elementem oprocentowania.

Jak znaleźć najlepszy kredyt

Jak znaleźć najlepszy kredyt?

Tak naprawdę nie jest łatwo jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Tak jak wcześniej wspomniałem należy dokładnie prześledzić wszystkie oferty, lecz dla zwykłej osoby, która pracuje jest to trudne zadanie. Niemniej jednak można przyjąć, że osoby, które zamierzają płacić według harmonogramu i nie chcą nadpłacać kredytu powinny zdecydować się na ofertę z wysoką prowizją, którą należy zapłacić w całości i niską marżą. Jeśli, chcesz spłacić szybciej zobowiązania, to wybierz kredyt z prowizją wynoszącą 0% i wyższą marżą.

Alternatywną i dobrą odpowiedzią na pytanie jak znaleźć najlepszy kredyt jest po prostu skorzystanie z usług profesjonalisty w dobieraniu kredytów, czyli eksperta finansowego. Rozwiązanie to sprawia, że ekspert za nas przejrzy wszystkie oferty i dopasują tą najlepszą. Co więcej, często bywa tak, że takie osoby potrafią skutecznie negocjować warunki z bankami i chętnie nam w tym pomogą.