Alternatywy słomek plastikowych i ich coraz większa popularność!

Najnowsze wpisy

Słomki plastikowe wzbudzają coraz więcej kontrowersji, w społeczeństwie. Alternatywą dla nich stają się słomki papierowe, które zyskują coraz większą popularność. W szczególności środowiska ekologiczne zwracają uwagę, że wbrew pozorom, mało znaczący wybór ze strony konsumenta, odgrywa niemałe znaczenie dla środowiska. To właśnie materiał, z jakiego wykonana jest słomka, ma takie duże znaczenie. A popularność zyskują alternatywy słomek plastikowych.

Słomki Papierowe

Słomki papierowe w przeciwieństwie do swoich antagonistów ulegają bardzo szybko biodegradacji. Średnio papier jak i przedmioty z niego wykonane rozkładają się w ciągu 6 miesięcy. Papier jest również bardzo łatwo wykorzystywany w przemyślę wtórnym i powstaje z niego na przykład papier toaletowy. Ich plastikowy odpowiednik, niestety nie może pochwalić się znikomą szkodliwością dla środowiska. Przedmioty wykonane z plastiku drogą naturalną rozkładają się od 100 do nawet 1000 lat. Trzeba przyznać, że różnica czasowa jest wręcz szokująca, jednak nie jest to jedyny argument przemawiający za słomkami papierowymi. Słomki można zobaczyć tutaj: https://papierowe.slomki.biz

Argumenty za ochroną środowiska

Te wykonane z plastiku nie tylko zaśmiecają naszą planetę, ale też wyrządzają krzywdę zwierzętom. Ludzie bardzo często beztrosko wyrzucają takie słomki, nie mając świadomości, że jeśli trafi ona do morza lub innych zbiorników wodnych, może zostać połknięta, przez jakieś zwierze morskie i je nawet zabić. Często też zdarza się, że wbijają się one w zwierzęta i wyrządzając im tym samy duży ból i krzywdę. Wymienione zagrożenie dla zwierząt nie występuje w przypadku słomek papierowych. Nie ma co się teraz dziwić, że środowiska ekologiczne, z tak dużym zaangażowaniem zwracają uwagę, na wybór którego dokonujemy jako konsumenci, w sklepach.

Znaczenie podejmowanych decyzji

Pozornie mało znacząca decyzja, wynikająca najczęściej z naszego przyzwyczajenia i braku świadomości, a jednak ma ona znaczenie. To właśnie przez takie małe, niepozorne, codzienne gesty, jak zakup słomki papierowej, sprawiamy, że ten świat staje się lepszy. A nasza działalność nie ma negatywnego wpływu na środowisko, w którym żyjemy. Dlatego właśnie warto wybierać alternatywy słomek plastikowych.

 

Kategorie Dom