Wędki spinningowe – jak znaleźć idealną wędkę do połowu ryb drapieżnych?

Najnowsze wpisy

Wędkarstwo jak każdy sport ma swoje tajniki. Sprawdzony sprzęt to połowa sukcesu, wie o tym każdy kto chodź raz próbował złowić jakąś rybę. Dla wielu amatorów znalezienie dobrej wędki to nie lada sztuka. Nie bez znaczenia jest tu wiedza i doświadczenie. Wytrawni wędkarze potrafią bez problemu odróżnić różne modele wędek i dopasować każdą do odpowiednich połowów. W poniższym artykule przedstawimy idealną wędkę do połowu ryb drapieżnych.

Wędki spinningowe

Spinning to wędkarstwo, które charakteryzuje się częstą zmianą pozycji. By móc efektywnie łowić w takich warunkach niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Wędki spinningowe to rodzaj sprzętu używany do połowy sandacza i okonia. Charakteryzuje się lekkością, poręcznym uchwytem i wytrzymałością. Najczęściej buduje się je z włókna węglowego, dużo rzadziej z włókna szklanego. Wędki spinningowe zazwyczaj mają od 1,5 do 3m długości. Umożliwia łowienie z lądu i łódki co jest jej dodatkową zaletą. Przed dokonaniem wyboru warto sprawdzić sprzęt. Najważniejsze przy zakupie wędki jest to by dobrze leżała w ręce właściciela.

Wśród wielu producentów można wyróżnić kilku tych najlepszych. Mowa o Westin, DAIWA, DAM, Effzett. Zakres cenowy tego modelu jest bardzo rozległy, bogata oferta produktów powoduje jednak, że każdy wędkarz z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wędki spinningowe to specjalistyczny sprzęt, który dostępny jest w najlepszych sklepach wędkarskich w Polsce. Każdy prawdziwy wędkarz powinien mieć chociaż jedną sztukę w swojej kolekcji.

Połów ryb drapieżnych z wędką spinningową

Spinning to specjalna technika łowienia ryb, która polega na częstej zmianie pozycji. Dzięki posiadaniu odpowiedniego sprzętu można w ten sposób zarzucić przynętę na ryby drapieżne takie jak sandacz czy okoń.  Obecnie nowoczesny sprzęt pozwala również na łowienie innych gatunków ryb, takich jak płoć czy leszcz. Bardzo często stosuje się również tą wędkę to połowu okonia. Odpowiedni sprzęt do tego rodzaju ryb można poznać szczególnie po tym, że ciężar wyrzutowy zaczyna się od 0g i kończy maksymalnie na 12g. Te parametry są idealne dlatego, że do łapania okoni należy użyć drobnych i lekkich przynęt.

Jakie wędki spinningowe wybrać.

Nie ulega wątpliwościom, że wędki spinningowe to jedne z najlepszych i najciekawszych sprzętów wykorzystywanych w połowie ryb. Dzięki swoim właściwościom może być wykorzystywana do połowu różnych gatunków, z lądy i z łódki co dodatkowo może podnieść poziom emocji podczas połowu.