Odzież żeglarska – jaką odzież wybrać na żagle?

Najnowsze wpisy

Każdy z nas niecierpliwie wyczekuje urlopu zwłaszcza, jeśli w planach znajduje się wymarzony wyjazd na żagle. Wypływając w rejs możemy się maksymalnie zrelaksować podziwiając przepiękne wschody i zachody słońca, czując na twarzy bryzę i wiatr we włosach. Decydując się na żeglugę należy się jednak odpowiednio ubrać. Jaka powinna być odzież żeglarska?

Czym się charakteryzuje odzież żeglarska?

Przy wyborze odpowiedniej odzieży na żagle powinniśmy się kierować jej funkcjonalnością, a nie tylko strona wizualną.

Odzież żeglarska powinna być wodoszczelna i wykonana z szybkoschnących materiałów, gdyż wypływając na żagle będziemy mieli nieustanny kontakt z wilgocią. Ubrania powinny także chronić przed silnym wiatrem, a także przed przegrzaniem od słońca. Dodatkowo odzież żeglarska powinna być odporna na działanie słonej wody, nie ulegać odbarwieniu ani nie zmieniać swojej struktury. Warto też, aby ubrania były miłe w dotyku i wygodne w noszeniu. Z racji tego, że w odzieży żeglarskiej spędzimy większość dnia, musimy postawić na odpowiedni komfort.

Gdzie można kupić profesjonalną odzież na żagle?

Chcąc ubrać się na cebulkę zwykle szukamy tego co mamy w szafie lub kompletujemy nasze stroje kąpielowe wraz z bluzami i kurtkami, które zabieramy w góry. Jednak wybierając się w dłuższy rej, warto się zaopatrzyć w profesjonalną odzież żeglarską dostępną w wielu sklepach żeglarskich. Internetowy sklep żeglarski Mazuria posiada w swojej ofercie bogaty wybór profesjonalnej odzieży na żagle, akcesoriów a także sprzętu ratunkowego. Korzystając z ich witryny nie tylko będziemy mogli skompletować cały strój na żagle, ale także wyposażyć się w odpowiednie sprzęty instalacje i urządzenia do naszych jachtów.

Na jaką markę warto postawić?

Obecnie na rynku jest wiele firm zajmujących się produkcją profesjonalnej odzieży przeznaczonej do wypraw na żagle. Do takich producentów zalicza się angielska marka Gill Marine, której produkty cieszą się ogromnym powodzeniem w całej Europie. Gill Marine posiada szeroki asortyment odzieży ochronnej, butów, akcesoriów na żagle oraz pianek neoprenowych. Wysokiej jakości specjalne materiały, z których wykonana jest odzież marki Gill zapewniają bezpieczeństwo i maksymalny komfort noszenia. Stawiając na tak wysoką jakość i wielofunkcyjność wyrobów odzieżowych, będziemy jeszcze bardziej cieszyć się wygodą podczas żeglugi w każdych warunkach atmosferycznych. Odpowiednio dobrany rodzaj odzieży uchroni nas przed ulewnym deszczem oraz zabezpieczy przed silnym wiatrem, dopasowane elastyczne koszulki posłużą Nam za druga skórę. Są nie tylko nieodczuwalne w noszeniu, ale przede wszystkim mają za zadanie utrzymać prawidłową temperaturę ciała i zatrzymać ciepło. Marka Gill Marine zadbała o każdy szczegół, aby spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Marka na bieżąco analizuje wszystkie trendy, rodzaje i ulepszenia materiałów, które jeszcze bardziej mogą wyróżnić ich produkty na tle konkurencji. Jeżeli od dawna mamy w planach przygody na wodzie to warto postawić na profesjonalne przygotowanie.