Oliwa magnezowa doskonałym rozwiązaniem na dolegliwości kostno-stawowe

Najnowsze wpisy

Niedobory magnezu niebezpieczne dla zdrowia oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu

Intensywne tempo życia oraz nieustanny brak czasu sprawiają, że coraz mniej uwagi i troski poświęcamy kwestiom związanym z prawidłowym odżywianiem organizmu – co niestety, w wielu przypadkach doprowadza do pojawienia się bardzo niebezpiecznych dla naszego zdrowia oraz ogólnego funkcjonowania całego organizmu niedoborów witamin i cennych pierwiastków – na przykład magnezu.  Skutkiem tego mogą być dolegliwości kostno-stawowe, bóle, bolesne skurcze, drżenie ciała – głównie kończyn oraz powiek, nadmierna nerwowość, wypadanie włosów oraz kruchość paznokci, spadek energii, osłabienie oraz rozdrażnienie, stany depresyjne.

Kawa nie pomaga

Picie dużych ilości kawy oraz spożywanie produktów o wysokiej zawartości wapnia i fosforu niestety sprzyjają wypłukiwaniu się magnezu z organizmu.  U niektórych osób także przyswajalność tego pierwiastka nie należy do najwyższych, dlatego warto jest pilnować właściwego jego poziomu w organizmie i w razie potrzeb regularnie go uzupełniać. Oliwa magnezowa, czy oliwka magnezowa pomagają uzupełniać niedobory w organizmie skuteczne.

Kuracja ojca Beno

Ojciec Beno, który przez długi czas cierpiał z powodu dolegliwości spowodowanych przez zwapnione wyrostki kręgowe nazywane potocznie ,,dziobami papugi”, dzięki zastosowaniu kuracji na bazie rozcieńczonego chlorku magnezu odzyskał zdrowie i powrócił do pełni sił, dlatego zaleca się tego typu terapię wszystkim osobom cierpiącym z powodu niedoborów tego pierwiastka oraz uskarżających się między innymi na dolegliwości kostno-stawowe.
Do prawidłowego funkcjonowania nasz organizm potrzebuje około 300-350 mg magnezu na dobę. Niestety u niektórych z nas przyswajalność tego pierwiastka – zwłaszcza podawanego w tabletkach jest stosunkowo niska. Z tego powodu Ojciec Beno wskazuje 2 możliwości jego podania – doustną oraz zewnętrzną – przez skórę, na przykład poprzez stosowanie oliwy magnezowej do nacierania nią skóry – wykorzystując chociażby do głębokiego masażu tkanek, bądź też w formie gorących okładów stosowanych bezpośrednio na obolałe miejsca.

dolegliwości kostno stawowe


Działanie oliwy magnezowej na organizm

Oliwa magnezowa charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem wchłaniania do organizmu po zaaplikowaniu jej bezpośrednio na skórę – dzięki czemu jest ona coraz częściej stosowana przy wielu dolegliwościach różnego pochodzenia – na przykład bólach kostno – stawowych oraz skurczach będących następstwem bardzo intensywnego wysiłku fizycznego.

Pozytywny wpływ oliwy magnezowej na organizm:

  • doskonale się wchłania, dzięki czemu bardzo skutecznie uzupełnia i wyrównuje poziom magnezu w organizmie
  • jest niezwykle skuteczna w leczeniu bólów kości oraz stawów, artretyzmu, a także stanów zapalnych mięśni
  • pomaga eliminować skurcze oraz bóle głowy, i zatok
  • opóźnia procesy starzenia się organizmu
  • poprawia twardość zębów oraz kości
  • pozytywnie wpływa na elastyczność tkanek
  • działa antyseptycznie – z powodzeniem może zastąpić dezodorant