Tanie drukowanie w firmie

Najnowsze wpisy

Jednym z najczęściej kupowanych materiałów eksploatacyjnych w Twojej firmie jest tusz oraz papier do drukarki? Masz wrażenie, że drukowanie stało się zbyt kosztowne dla Twojego biznesu? Możesz to zmienić – sprawdź nasze porady. 

Tanie drukowanie – czyli jak wybrać właściwą drukarkę do firmy

Jednym z czynników wpływających na koszty drukowania w Twojej firmie jest rodzaj drukarki, jaki wybierzesz. Jeśli kwestią nurtującą Cię jest to jak tanio drukować, najpierw zastanów się nad sprzętem. Wciąż nierozwiązanym dylematem jest to czy lepiej wybrać drukarkę laserową, czy atramentową, a każdy z tych sprzętów ma zarówno wady, jak i zalety. Pod względem kosztu sprzętu, bardziej ekonomiczna wydaje się drukarka atramentowa. W ich przypadku wydatki na materiały eksploatacyjne mogą być jednak wysokie, zwłaszcza gdy drukowanie odbywa się sporadycznie. Wizja zaschniętego tuszu czy też w bardziej negatywnym scenariuszu również głowicy może sprawić, że okażą się one droższe niż samo urządzenie. Zaletą tego typu sprzętu jest jednak wysoka jakość wydruku, zwłaszcza w wersji kolorowej.

Z kolei drukarka laserowa wymaga inwestycji w sam sprzęt, natomiast użytkowanie może okazać się tańsze. Zwłaszcza że użytkownikom nie grozi zaschnięcie tuszu czy uszkodzenia sprzętu. To rozwiązanie z pewnością okaże się korzystne dla firm, w których drukuje się dużo i inwestycja w sprzęt szybko się zwróci.

Tanie drukowanie dzięki zamiennikom tonerów

Metodą na tanie drukowanie jest także stosowanie zamienników tonerów. Wiele tego typu produktów wysokiej jakości znajdziesz na stronie https://tonatuszu.pl/materialy-eksploatacyjne/tonery/tonery-prism. Zamienniki tonerów to wysokojakościowe produkty, dzięki którym możesz drukować taniej, nie rezygnując z odpowiedniej jakości druku. Korzystając z zamienników, możesz zaoszczędzić nawet o połowę w stosunku do oryginalnych tuszy.

Drukarka w firmie.

Skąd taka różnica w cenie? To wcale nie oznacza, że oryginalny produkt odznacza się lepszymi parametrami. Często bywa tak, że producent proponuje drukarkę w niższej cenie, zarabiając następnie na tuszach. Firma produkująca zamienniki nie ponosi takich kosztów, stad może oferować wysokojakościowy produkt w korzystniejszej dla klienta cenie.

Jak oszczędzać na materiałach eksploatacyjnych

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym codzienne zużycie tuszu w drukarce czy też papieru może okazać się niższe. Wystarczy wdrożyć parę prostych nawyków prowadzących do ich oszczędności. Jednym z nich jest dwustronne drukowanie – nie zawsze dokument musi zajmować osobne strony, a w ten sposób możesz zaoszczędzić papier w firmie. Po drugie, kopie robocze drukuj w niższej jakości wydruku. Jeśli to tylko notatki lub wydruki służące do przygotowania prezentacji, nie ma potrzeby, by drukować je w najwyższej jakości. Podobnie z formatem wydruku – dokumenty, które są robocze lub też mają być zarchiwizowane, niekoniecznie muszą być drukowane na największym rozmiarze papieru. Te z pozoru niewiele znaczące triki mogą sprawić, że zużycie materiałów eksploatacyjnych w Twojej firmie znacznie spadnie, a drukowanie stanie się tańsze.